Почетна / Фудбал / Репрезентација

Mарко Јанковић погодио за победу Црне Горе, пораз Италије (ВИДЕО)

Црна Гора се бодовно изједначила са Србијом у Ц дивизији Групе 4 Лиге нација

Бивши и садашњи играч Партизана Стефан Савић и Марко Јанковић са два гола у три минута донели су победу селекцији тренера Љубише Тумбаковића у Подгорици против Литваније. Савић је погодио са креча у 34. а Јанковић после набачене лопте са леве стране, са три метра, после одличног убацивања.

Актуелни европски шампион Португал победио је Италију са 1:0, у елитној Лиги А. Једини гол постигао је Андре Силва у 48. минуту.

Португалски репрезентативац Пепе вечерас у Лисабону одиграо је 100. утакмицу за државни тим. Португал, који је играо без Кристијана Роналда.

У Лиги Ц у групи један, селекција Шкотске је на Хемпден парку у Глазгову победила Албанију са 2:0 головима Стивена Нејсмита у 47. и 68. минуту.

У Лиги Б у Стокхолму Турска је после преокрета победила Шведску са 3:2.

У Лиги Д, Андора и Казахстан одиграли су нерешено 1:1, док је истим резултатом завршен дуел Малте и Азербејџана.

На првој утакмице Лиге нација која је одиграна на обновљеном стадиону „Фадиљ Вокри”, репрезентација тзв. Косова победила је репрезентацију Фарских острва са 2:0 головима Зенелиа и Нухиуа.

Овом утакмицом је и званично отворен за међународне утакмице стадион који носи име легенде косовског фудбала Фадиља Вокрија.

Њему у част сви играчи репрезентације Косова су на терен изашли у опреми са бројем 9 на леђима, док је у 9. минуту утакмице стадион пожутео од броја девет који су у рукама имали скоро сви навијачи Приштине, док се истовремено на источној трибини појавила велика слика Фадиља Вокрија.

Иначе током целе утакмице репрезентација тзв. Косова имала је више од игре, имала је неколико добрих прилика за гол, али се до њега чекало до 50. минута када је Зенељи постигао изузетно леп гол, да би у 55. минуту Нухиу поставио коначан резултат утакмице.

Семафор 2. кола Лиге нација:

A дивизија

Група 1:

Француска - Холандија 2:1 (Мбапе 14, Жиру 75 – Бабел 67)

Слободна: Немачка

Табела: Француска 4, Немачка (-1 (меч мање)) 1, Холандија (-1) 0.

Група 2:

Исланд - Белгија уторак у 20.45

Слободна: Швајцарска

Табела: Швајцарска 3, Белгија (-1) 0, Исланд 0.

Група 3:

Португалија - Италија 1:0 (Ан. Силва 48)

Слободна: Пољска

Табела: Португалија (-1) 3, Италија 1, Пољска (-1) 1.

Група 4:

Шпанија - Хрватска уторак у 20.45

Слободна: Енглеска

Табела: Шпанија 3, Енглеска 0, Хрватскка (-1) 0.

Б дивизија

Група 1:

Украјина - Словачка 1:0 (Јармоленко 80. једанаестерац)

Слободна: Чешка

Табела: Украјина 6, Словачка (-1) 0, Чешка (-1) 0.

Група 2:

Шведска - Турска 2:3 (Телин 35, Клаесон 49 - Чалханоглу 59, Акбаба 88, 90+2)

Слободна: Русија

Табела: Русија (-1) 3, Турска 3, Шведска (-1) 0.

Група 3:

БиХ - Aустрија уторак у 20.45

Слободна: Северна Ирска

Табела: БиХ 3, Аустрија (-1) 0, Северна Ирска 0.

Група 4:

Данска - Велс 2:0 (Ериксен 32, 63. једанаестерац)

Слободна: Република Ирска

Табела: Данска (-1) 3, Велс 3, Република Ирска (-1) 0.

Ц дивизија

Група 1:

Шкотска - Албанија 2:0 (Ђимсити 47. аутогол, Нејсмит 68)

Слободна: Израел

Табела: Албанија 3, Шкотска (-1) 3, Израел 0.

Група 2:

Финска - Естонија уторак у 20.45

Мађарска - Грчка уторак у 20.45

Табела: Грчка  3, Финска  3, Мађарска 0, Естонија 0.

Група 3:

Бугарска - Норвешка 1:0 (Василев (59)

Кипар - Словенија 2:1 (Сотириу 69, Стојановић 89. аутогол - Берич 54)

Табела: Бугарска 6, Норвешка 3, Кипар 3, Словенија 0.

Група 4:

Србија - Румунија 2:2 (Митровић 26, 63 - Станчиу 48. једанаестерац, Тукудеан 68)

Црна Гора - Литванија 2:0 (Савић 34. једанаестерац, Јанковић 36)

Табела: Србија 4, Црна Гора 4, Румунија 2, Литванија 0.