Храбри Орлови без среће, Казахстанци прошли у полуфинале

5

Имала је Србија за ривала далеко искуснијег ривала, са неколико Бразилаца у тиму, играли су Орлови веома добро, али нису имали среће

Србија – Казахстан 1:3 (0:1)

Казахстан је елиминисао Србију у четвртфиналу Европског првенства у футсалу у Словенији. Далеко искуснији ривал је заслужено прошао даље, а Орлови су оставили сјајан утисак, пре свега због невероватне борбености.

Одиграла је Србија сјајно прво полувреме, али су Казахстанци имали предност. Почело је шансом за Рајчевића, који је већ у другом минуту погодио стативу противничког гола.

Потом је исти играч у једној акцији имао три шута, прва два му је одбранио сјајни Игита, трећи пут је Рајчевић из веома добре позиције пребацио гол Казахстана.

После почетне иницијативе Орлова ривал је преузео иницијативу, уз своју специфичну игру, са голманом Игитом на противничкој половини.

Казахстан је повео после прекида у седмом минуту, после слободног ударца Дагласа Аксентијевић је одбранио, али је на лопту натрчао Жамакулов, који је био непогрешив – 0:1.

Недуго потом две сјајне прилике за Томића, после првог његовог шута лопта је замало прохујала поред стативе, други пут је исти играч био непрецизан из готово мртвог угла.

Имао је шансу и Рајчевић, којег није хтео гол у овом сусрету, на додавање Перића, али је из веома добре позиције слабо шутирао, право у Игиту.

Осам минута пре краја Србија је направила пети фаул, па је игра Орлова у одбрани била далеко мање агресивнија него до тада.

Казахстан је то покушавао да искористи, имао је доминацију у поседу лопте, па и добре прилике, али је на голу Србије стајао невероватни Аксентијевић.

Додуше, имао је много среће код покушаја Нургожина, који га је пребацио, али је погодио пречку. Убрзо шанса и на другој страни, али је по други пут на мечу Рајчевић погодио стативу.

Потом је виђена можда и одбрана шампионата, кад је Аксентијевић рефлексно ногом одбранио шут Тајнана. Затим је укротио и ударце Дагласа, после изгубљене лопте Перића, те још један покушај Тајнана.

На почетку другог полувремена лавина напада Србије, две одличне прилике скинуо је Игита, а врло брзо је уследила казна.

Коцић је изгубио лопту, Даглас је повукао контру, додао до Тајнана, који је постигао свој први гол на шампионату – 0:2.

И управо то је било оно што је додатно олакшало посао искусним Казахстанцима. Препустили су иницијативу Србији, а шансе су редом промашивали Перић, Рајчевић, па Томић, ривал се заиста одлично бранио.

Орлови су заиста играли сјајно, борили су се свим силама, али нису ни имали среће, заслужили су макар један гол. Но, на другој страни је био перфектни Игита.

На шест минута пре краја Србија је кренула са играчем више, Коцић је обукао голмански дрес и прешао на противнички половину.

На четири и по минута пре краја то се исплатило, Рајчевић је из 14. шута ка голу ривала напокон погодио – 1:2. Само минут касније статива је поново спасила Казахстанце, после одличног шута Коцића. Одмах потом тренер Казахстанаца затражио је тајм-аут.

На минут и по пре краја Игита је крајњим напором одбранио још један шут Коцића, а потом је исто учинио и кад је ударац упутио Перић.

На 23 секунде пре краја меч јке решен. Коцић је изгубио лопту на половини ривала, Даглас је то сјајно испратио и послао лопту у небрањену мрежу – 1:3. До краја сусрета Србија је успела да погоди још једну стативу.

Kоментари (5)

Србија

Браво момци, тако се бори за светињу!Нисмо уопште имали среће превасходно код 0:0, па онда касније.Веровао сам да ако поведемо, сигурно ћемо их елиминисати... Имали су и доброг голмана. Све у свему добро је, треба наставити са унапређењем репрезентације.Са преданим радом имамо сигурно чему да се надамо.Посебно морам истаћи нашег голмана Аксентијевића, одличан једном речју.