ФУТСАЛ: Србија у четвртфиналу ЕП, Словенија после преокрета боља од Италије

4

Репрезентација Словеније у футсалу победила је Италију са 2:1 (0:1) и заједно са Србијом из А групе пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Љубљани

Права драма је виђена у хали Стожице, сваки картон, а камоли гол се гледао у троуглу три селекције, а на крају су Словенци преокретом изазвали велико одушевљење својих навијача.

Двоструки шампиони Европе водили су голом Серђа Онорија у 4. минуту, да би у финишу другог полувремена домаћи тим направио изненађење преко капитена Игора Осредкара, који је прво изједначио у 31. минуту, да би минут пре краја донео победу.

Такав резултат ишао је у прилог српским футсалерима, који ће четврти пут у последњих пет континенталних шампионата бити међу осам најбољих, као други из групе са два бода, два мање од Словеније, а један више од Азура.

Српски футсалери у понедељак се састају са Казахстаном у четвртфиналу ЕП, селекцијом од које су изгубили на прошлом ЕП у Београду у борби за бронзу.

Казахстан је завршио као први у Б групи победом над Пољском 5:1 и ремијем са вицепрваком Европе Русијом 1:1.

Kоментари (4)

007

svaka čast fudbaleri MALOG FUDBALA

Yugo

Cestitke momcima na plasman u cetvt finale. A tamo su ovi tako zvani kazastanci faviriti. Mada nikad se nezna. Pozdrav.