Почетна / Фудбал / Репрезентација

Потоп Орлова у режији Драховског

Други пријатељски футсал меч у Словачкој лоше се завршио по наш национални тим

Словачка – Србија 6:0 (0:0)

Лученец – Гледалаца: 700. Судије: Марио Бохул (Словачка), Станислав Поломски (Словачка). Стрелци: 1:0 Козар у 28, 2:0 Драховски у 29, 3:0 Здрахал у 32, 4:0 Смеричка у 33, 5:0 Драховски у 37, 6:0 Драховски у 40. минуту. Жути картони: Перић, Ракић (Србија). Нагомилавање прекраша: Словачка 7 (4-3), Србија 6 (2-4).

СЛОВАЧКА: Херко, Драховски, Рик, Козар, Здрахал, Доша, Кyјовски, Смеричка, Худек, Острак, Турек, Бруновски, Фехервари, Оберман.

СРБИЈА: Вулић, Перић, Коцић, Симић, Рајчевић, Ракић, Крстић, Томић, Матијевић, Пршић, Рамић, Станковић, Милосавац, Момчиловић.

Футсал репрезентација Србије високо је поражена од Словака у другој контролној утакмици. После 3:3 у првом мечу, овог пута је у Лученецу било 6:0 за домаћи састав, уз три гола најбољег играча Словачке Томаша Драховског.

За разлику од прве утакмице, селектор Горан Иванчић је поверење на голу указао Јакову Вулићу, голману Нове Пазове, а у првих 20 минута одужио се са неколико добрих интервенција. Најбољу шансу у првом полувремену имали су „орлови“, у 11. минуту, Перић је погодио пречку са 15 метара.

Потоп репрезентације Србије, уследио је у наставку, али старт није тако наговештавао. Само што је почело, сјајна шанса за Перића. Шутирао је са три метра, голман Словака је одбранио, да би капитен „орлова“ поново покушао, овог пута главом, али неко од Словака је избацио лопту са линије и спречио сигуран погодак.

Пар минута касније и Симић је опробао шут, голман је поново одлично интервенисао, лопта се одбила до Пршића који је са 11 метара, силовитим ударцем, пребацио гол. Уследила је и сјајна акција у четири потеза, где је лопта је шетала са леве на десну страну кроз одбрану Словака, али Милосавац је погодио спољни део мреже.

У јеку напада Иванчићевих изабраника, Словаци су повели. Драховски је шутирао, Вулић сјајно интервенисао, али лопта се одбила до Козара, који је са девет метара погодио под пречку. Минут касније, после аута за „орлове“, Вулић је проиграо Станковића који је желео да је врати до голмана српске репрезентације, али све је добро испратио Драховски, пресекао пас и сместио лопту поред немоћног Вулића за 2:0.

Још један прекид био је кобан по „орлове“. После аута, пас је дошао до Здрахала који је са више од 20 метара послао бомбу у горњи угао Вулићевог гола за 3:0. Минут касније, севнула је контра, а Смеричка је претворио у погодак за 4:0.

Симић је после корнера имао прилику да ублажи пораз, али погодио је оквир гола и спољни део мреже из поновљеног ударца.

Последња четири минута, играли су „орлови“ са играчем-голманом, што су Словаци искористили да преко Драховског постигну и пети погодак, да би исти играч 20 секунди пре краја употпунио хет-трик за коначних 6:0.