Почетна / Фудбал / Репрезентација

Шампион Европе Португалија ипак директно на Мондијалу, Швајцарци поклекли после девет победа у низу (ВИДЕО)

Француска преко фењераша у групи А Белорусије изборила Мондијал, Холанђанима мало 2:0 против Шведске, која ће у бараж, Словаци као најлошија другопласирана селекција остали без баража

Французи су рутиснки стигли до Мондијала, головима Гризмана и Жируа за шест минута дошли су до победе над последњепласираним Белорусима. Мада, гости су могли и до ремија, али ни празан гол нису погодили у другом полувремену.

Холандија је головима Робена у првом полувремену славила 2:0 против Шведске, али до тријумфа од шест голова разлике који би им гарантовао бараж ипак нису могли, па ће у њега Викинзи.

Швајцарска је нанизала девет победа, али је и даље далеко од Мондијала, последњи, најважнији меч су пулени Владимира Петковића ипак изгубили од Португалије, која је на крају имала исти скор од девет победа и пораза, али је одлучила много боља гол разлика шампиона Европе.

Уз три гола браће Азар Белгија, победник групе Х, је била убедљива против Кипра.

У мечу утехе БиХ је головима Хајровића славила 2:1 у Естонији.

Мађарска је у директном окршају за треће место у Б групи савладала Фарска острва голом Бодеа у 81. минуту.

Словаци су као најлошија другопласирана селекција остали без баража.

Семафор 10. кола квалификација за СП у Русији 2018:
А група
Француска – Белорусија 2:1 (Гризман 27, Жиру 33 - Сарока 44)
Холандија – Шведска 2:0 (Робен 16. једанаестерац, 40)
Луксембург – Бугарска 1:1 (Тил 3 - Чочев 68)
Б група
Португалија – Швајцарска 2:0 (Ђуру 41. аутогол, Ан. Силва 57)
Летонија – Андора 4:0 (Икауниекс 11, Сабала 19, 59, Тарасовс 63)
Мађарска – Фарска Острва 1:0 (Боде 81)
Ц група
Норвешка –  Северна Ирска 1:0 (Брунт 71. аутогол)
Чешка – Сан Марино 5:0 (Крменчик 8, 23, Копиц 27, Новак 71, Кадлец 83)
Немачка – Азербејџан 5:1 (Горецка 9, 66, Вагнер 54, Рудигер 64, Чан 81 - Шејдајев 34)

Д група

Србија – Грузија 1:0 (Пријовић 74)

Mолдавија – Аустрија 0:1 (Шауб 69)

Велс – Република Ирска 0:1 (Меклин 57)

Е група
Данска – Румунија 1:1 (Ериксен 59. једанаестерац - Деак 88)
Пољска – Црна Гора 4:2 (Мачински 6, Гросицки 16, Левандовски 85, Стојковић 87. аутогол - Мугоша 78, Томашевић 83)
Казахстан – Јерменија 1:1 (Турисбек 62 - Мхитарјан 26)