Почетна / Фудбал / Репрезентација

Стојковић није могао сам, пораз Србије у Бечу, Орлови морају преко Грузије до Русије (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентације Аустрије савладала је Србију са 3:2 у Бечу у мечу Д групе 9. кола квалификација за Светско првенство у Русији.

Аустрија – Србија  3:2 (1:1)

Стрелци: 0:1 – Миливојевић у 11, 1:1 – Бургшталер у 25, 2:1 – Арнаутовић у 76, 2:2 – Матић у 83, 3:2 – Шауб у 90. минуту.

БечСтадион: „Ернст Хапел“. Гледалаца: 42.400. Судија. Павел Краловец (Чешка).

АУСТРИЈА: Линднер, Бауер, Драговић, Дансо, Вебер, Баумгартлингер, Илзанкер, Кајнц (од 61. Кајнц), Грилич (од 77. Лазаро), Арнаутовић, Бургшталер (од 82. Грегорич).

СРБИЈА: Стојковић, Рукавина (од 68. Љајић), Ивановић, С. Митровић, Настасић, Коларов, Матић, Милојевић, Гаћиновић (од 87. Пријовић), Тадић, А. Митровић.

Могли су Орлови победом у Аустрији да овере визу за Русију, али Ивановић и другови нису блистали, били су испод нивоа, те је домаћи тим заслужено славио са 3:2.

Србија после девет кола има 18 бодова. Велс и Република Ирска дишу за вратом нашој селекцији, први имају 17, други 16 бодова, али то није битно јер уколико наш тим у последњем колу у понедељак у Београду савлада Грузију пласираће се директно на Светски шампионат.

Велс ће угостити Ирску, тако да постоји могућност, у зависности од резултата тог меча, да можда Орловима можда неће бити потребна победа, али то је сад све у домену теорије.

Прва прилика на мечу виђена је у седмом минуту. Арнаутовић је изузетним додавањем Кајнца „убацио“ у феноменалну шансу, али Стојковић је био сјајно постављен и маестрално је реаговао после шута са леве стране са неких седам, осам метара.

Два минута касније домаћи тим је имао нову добру шансу. Грилич је одлично центрирао са десене стране, Арнаутовић је покушао главом, али срећом по наш тим није био прецизан из изгледне позиције.

У 10. минуту прво узбуђење пред голом Аустрије. Тадић је покушао да упосли Гаћиновића, али голман домаћих Линднер је на време истрчао и избио лопту са ивице казненог простора.

Лука Миливојевић је у 11. минуту дигао стадион „Ернст Хапел“ на ноге. Био је то фантастичан шут са 17, 18 метара, голман Аустрије је био заклоњен, а лопта је завршила у мрежи, Србија је повела са 1:0!

У 14. минуту нова шанса за Аустрију, овога пута после додавања Арнаутовића непрецизан је био Дансо.

У 25. минуту Дансо је послао дугу лопту ка Бургшталеру, наша одбрана очајно је реаговала, а нападач Аустрије је рутински погодио за 1:1.

У 34. минуту Александар Коларов је лепо извео слободан ударац са 30-ак метара, а Бранислав Ивановић је главом погодио пречку.

Владимир Стојковић магичном интервенцијом зауставио је Аустрију у 36. минуту. Била је то још једна сјајна прилика за домаће, али голман Партизана и Србије парадом је спасао наш тим после ударца Бургшталера.

Четири минута касније Линднер се реванширао нашем голману. Тадић је прелепим дриблингом избацио целу одбрану Аустрије, одлично је шутирао, али чувар мреже домаћег тима је сјајном парадом отклонио опасност.

Стојковић је у 43. минуту поново био на висини задатка. Овога пута покушао је Кајнц, али наш голман је опет био феноменалан.

На почетку другог дела није било превише узбуђења све до 58. минута када је Владимир Стојковић поново сјајно интервенисао после ударца Арнаутовића.

У 63. минуту Грилич је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је ишла у рашље, али Стојковић се и овога пута испречио и спасао је наш тим.

Голман нашег тима је све чинио да сачува мрежу, али у 76. минуту после сјајне акције домаћих и грешке наше одбране није ништа могао после ударца Арнаутовића. Момак српског порекла није прославио гол за 2:1.

У 83. минуту феноменалну прилику за 2:2 имао је Митровић, али Линднер је маестрално реаговао и послао лопту у корнер. После удараца из угла лопта је дошла до Матића коме није било тешко да погоди за 2:2.

У 90. минуту Шауб је поставио коначних 3:2 пошто је умакао нашој одбрани после центаршута са десне стране.

Д ГРУПА - ДЕВЕТО КОЛО:

Грузија – Велс 0:1 (Лоренс 49)

Аустрија – Србија 3:2 (Бургшталер 25, Арнаутовић 76, Шауб 90 - Миливојевић 11, Матић 83)

Р. Ирска – Молдавија 2:0 (Марфи 2, 19)

Табела: Србија 18, Велс 17, Р. Ирска 16, Аустрија 9, Грузија 5, Молдавија 2.