Почетна / Фудбал / Репрезентација

Несрећан пораз Орлова, испустили победу на 12 секунди пре краја, па остали без среће у пеналима!

Домаћин имао велику шансу да крене тријумфом, али Норвежани голом 12 секунди пре краја обезбедили пенале, после којих су славили
Србија – Норвешка 8:9 пеналима, 6:6 (0:1, 2:1, 3:3, 1:1)
Стрелци: 0:1 – Јакобсен у 12, 1:1 – Вучићевић у 13, 1:2 – Трајковић у 18, 2:2 – Салвесон у 19, 2:3 – Јакобсен у 26, 3:3 – Вучићевић у 30, 3:4 – Сандсоер у 31, 4:4 – Чубирловић у 32, 5:4 – Јованчић у 34, 5:5 Јакобсен у 35, 6:5 – Чубриловић у 39, 6:6 – Јакобсен у 36. минуту. Пенали: 0:1 – Јакобсен, 1:1 – Јованчић, 1:2  Салвесон, 2:2 – Чубриловић, 2:3 – Јаланд, промашај Вучићевић.
Национални стадион за фудбал на песку на Ади Циганлији. Судије: Михаил Прокарау (Белорусија), Олег Чеботари (Молдавија), Владимир Ташков (Бугарска) и Томаш Вињиарчик (Пољска).
СРБИЈА: Миливојевић, Грујић, Валентић, Мартиновић, Трајковић, Чубирловић, Јованчић, Радисавјевић, Лазић, Вучићевић. Селектор: Дејан Кнежевић.
НОРВЕШКА: Кале, Кандал, Јаланд, Сења, Ли, Кристоферсен, Салвесон, Јакобсен, Сандсоер, Моен Хансен. Селектор: Јохан Салвесон.

Србија је поражена у мечу првог кола на турниру Европске лиге од Норвешке, после велике борбе, продужетка и пенала. Непрецизан је у трећој серији био један од најбољих појединаца меча, Немања Вучићевић, чији је шут зауставила статива.

Имали су Орлови неколико прилика да заврше меч као победници, водили су 4:3, потом и 5:4, кад је погодио Јованчић, два минута пре краја.

Ипак, Јакобсен је био кобан по српски тим. Најпре је изједначио у регуларном делу сусрета, у последњем минуту, те су Норвежани изборили додатна три минута – 5:5.

Кнежевић: Жао ми је, мало је недостајало

Дејан Кнежевић, селектор српког тима, честитао је играчима на победи, али је имао и шта да им замери после несрећног пораза.

- Тешко ми је и жао ми је због момака, дали су све од себе. Уморан сам и ја после свега овога, примили смо гол 12 секунди пре истека продужетка. Честитам момцима, стварно су се борили, другачије је него прошле године. Имали смо их, имали смо победу, на крају нисмо ни бод узели. Следећи су Чеси, морамо да се вратимо како знамо и умемо – рекао је Кнежевић.

Србија је још једном повела, у последњем минуту продужетка, после гола Чубриловића, тачно 48 секунди пре краја додатног периода.

Ипак, нису Орлови издржали до краја, а поново је погодио Јакобсен, овога пута 12 секунди пре последњег судијског звиждука! После већ описаног расплета и једанаестераца „Викинзи“ су остварили тријумф.

Није Србија имала среће у првој трећини, посебно у њеној завршници. Норвежани су повели после шута Јакобсена у последњем минуту ове деонице, а лопта је на путу до гола незгодно одскочила и преварила Миливојевића – 0:1.

Немања Вучићевић је изједначио само 24 секунде по старту друге трећине. Била је то сјајна контра и рутинска егзекуција најбољег стрелца српског тима – 1:1. Недуго потом Србија је водила, после прелепе акције и гола дебитанта Трајковића – 2:1.

Чубриловић: Да ово што пре заборавимо

Никола Чубриловић, капитен српског тима, био је разочаран због пораза, али и поносан на борбеност коју су приказали његови саиграчи.

- Оставили смо срце на терену, испоштовали смо 95% оног што је договорено. Оно што нисмо, дошло нам је главе. Имали смо добијену утакмицу, примили смо гол 12 секунди пре краја. Морамо ово да заборавимо, да се фокусирамо на Чехе, да пробамо да победимо екипу која је физички заиста јака. Само тријумф нас оставља у игри за пласман на финални турнир у Катанији – рекао је Чубриловић.

Али, поново је неопрезност скупо коштала тим Дејана Кнежевића, после шута голмана Сандсоера лопту је главом закачио Салвесон, Миливојевић је био немоћан у овој ситуацији – 2:2.

У 26. минуту, неопрезност српског тима искористио је поново Јакобсен, који је прецизним шутем вратио предност свом тиму – 2:3. Но, то је био тек био почетак узбуђења. Вучићевић је донео ново изједначење из слободног ударца, био је то врло снажан и прецизан шут – 3:3.

Завршница је била паклена, уз „кишу голова“. Најпре је предност Норвешкој, последњу на овом мечу, донео голман Сандсоер – 4:3. Уследила је маестрална акција домаћег тима после корнера и полуволеј капитена Николе Чубриловића за изједначење – 4:4.

Одмах потом, још једна перфектна акција и гол после додавања руком голмана Миливојевића, те завршница главом Јованчића – 5:4.  Био је то гол какав се ретко виђа!

Али, потом је у два наврата Јакобсен спашавао свој тим, најпре на истеку последње трећине, а потом и 12 секунди пре краја продужетка...