Почетна / Фудбал / Репрезентација

Орлићи сјајни у другом полувремену у Јерменији за први тријумф

Србија у следећем колу игра против Француске 12. октобра на стадиону Партизана

Млада фудбалска репрезентација Србије победила је у Јеревану селекцију Јерменије са 4:1, у трећој утакмици Групе Х квалификација за Европско првенство 2023. године.

Гол за домаћу селекцију постигао је Микајел Мирзојан у 36. минуту, изједначење селекцији Србије донео је Страхиња Ераковић у 56. минуту.

Гостујућа репрезентација до победе дошла головима Николе Терзића у 85, Слободана Тедића у 88. и Жељка Гаврића у шестом минуту надокнаде.

Јерменија је до вођства могла у 33. минуту, али је гол Жирајра Шагојана поништен, због играња руком Греника Петросјана, док је лопта ишла ка голу.

Три минута касније домаћа репрезентација ипак долази до предности, након што је Мирзојан искористио центаршут Шагојана и главом савладао голмана Милоша Гордића.

У наставку селекција Србије до изједначења је дошла голом Ераковића у 56. минуту, који је одлично реаговао на центаршут из слободног ударца Гаврића.

До краја меча најбољу прилику за промену резултата Јерменија је имала у 67. минуту, кад је из шеснаестерца пречку погодио Шагојан.

Голове за победу Србије постигли су Терзић у 85. минуту, након што је дошао до одбијене лопте, а три минута касније у стрелце се уписао Тедић, који је био сам на гол линији.

Гаврић је у надокнади времена изборио ударац са „беле тачке”, али је у шестом минуту надокнаде био непрецизан са пенала, да би само тридесетак секунди касније постигао гол из игре.

На табели Групе Х Србија заузима четврто место са четири бода из три меча, док је Јерменија на петом месту са бодом мање, уз утакмицу више.