Orlovi nisu imali sreće, posle produžetaka eliminisani sa SP od Portugalaca

0

Srbija u drugom poluvremenu nadoknadila dva gola minusa, ali nije izdržala pritisak u produžetku

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva pošto je u Kaunasu poražena posle produžetaka od selekcije Portugala sa 3:4 (2:2).

Selekcija Portugala je povela u prvom poluvremenu golom Rikardinja u 14. minutu, a minut kasnije rezultat je povećao Andre Koeljo.

Srbija je do izjednačenja došla u nastavku meča, kada je dvostruki strelac u 23. i 28. minutu bio Jovan Lazarević.

Pobedu Portugalu u produžetku doneo je Pani sa dva gola (43. minut), u razmaku od 20 sekundi, dok je 40 sekundi pre kraja rezultat smanjio Stefan Rakić.

Aktuelni evropski prvaci će u četvrtfinalu 27. septembra igrati protiv Španije, koja je danas savladala Češku sa 5:2.

Reprezentaciji Srbije ovo je bilo drugo učešće na Svetskom prvenstvu, nakon što je 2012. godine eliminisana od Argentine u osmini finala. Svetsko prvenstvo u Litvaniji završava se 3. oktobra.