Почетна / Фудбал / Репрезентација

Турци марширају ка Катару, минималац Хрвата, Црногорци кренули са две победе

Фудбалска репрезентација Црне Горе победила је у Подгорици селекцију Гибралтара са 4:1, у утакмици другог кола Групе Г квалификација за Светско првенство 2022. године

Црна Гора је, после победе над Летонијом у првом колу, уписала и други тријумф у квалификацијама и прва је на табели Групе Г са шест бодова. На другој страни, Гибралтар је последњи, без бодова.

Фатос Бећирај је у 26. минуту довео Црну Гору у вођство, четири минута касније изједначио је Рис Стике, али је Марко Симић у 43. минуту поново донео предност домаћој селекцији.

Победу Црне Горе су у другом полувремену потврдили Жарко Томашевић голом у 53. минуту и Стеван Јоветић поготком у 80. минуту.

У случају истог броја бодова одлучује гол-разлика

На Првенство света пласираће се 13 европских репрезентација. Директно на завршни турнир одлазе победници десет квалификационих група.

Другопласиране репрезентације и још две најбоље селекције из Лиге нација које нису у групи првопласираних и другопласираних играће бараж.

У баражу ће 12 селекција подељених у три костура по систему полуфинала и финала дати још три учесника СП. У случају да селекције у групи имају исти број бодова, пореда ће одлучити гол-разлика.

Црна Гора ће у наредном колу квалификација, за три дана, дочекати Норвешку, док ће Гибралтар угостити Холандију.

После победе над Хрватском у првом колу, репрезентација Словеније је изгубила од Русије у Сочију са 2:1, у другом колу Групе Х.

Русија је повела са 2:0 головима Артјома Дзјубе у 26. и 35. минуту, док је једини погодак за Словенију постигао Јосип Иличић у 36. минуту.

Репрезентација Русије је тренутно прва у Групи Г са шест бодова, док је Словенија друга са три. Фудбалери Русије ће у наредном колу гостовати Словачкој, а Словенија репрезентацији Кипра.

Фудбалска репрезентација Хрватске победила је Кипар са 1:0, у другом колу квалификација за Светско првенство.

Хрватска је победила после пораза од Словеније на почетку квалификација. Стрелац је био Марио Пашалић.

Турска је после победе на почетку над Холандијом, славила и у другом колу. Резултат је био 3:0, а у гостима је побеђена Норвешка.

Холандија је са 2:0 на свом терену била боља од Летоније, док је Белорусија головима у финишу утакмице са 4:2 славила против Естоније.

Семафор другог кола европских квалификација за СП:
А група:
Република Ирска – Луксембург 0:1 (Родригез 85)
Србија – Португалија 2:2 (Митровић 46, Костић 60 - Жота 11, 36)
Е група:
Белорусија – Естонија 4:2 (Лисакович 45. једанаестерац, 84, Кендиш 64, Савицкиј 84 – Анијер 31, 55)
Чешка – Белгија 1:1 (Провод 50 - Лукаку 60)
Ф група (недеља):
18,00: Данска – Молдавија
20,45: Аустрија – Фарска Острва
20,45: Израел – Шкотска
Г група:
Црна Гора – Гибралтар 4:1 (Бећирај 26, Симић 43, Томашевић 53, Јоветић 81 – Стичи 30. једанаестерац)
Холандија – Летонија 2:0 (Бергхуис 32, Де Јонг 69)
Норвешка – Турска 0:3 (Туфан 4, 59, Сојунчу 28)