Piksi od danas zvanično selektor
Izvršni odbor FS Srbije od 13 časova verifikuje dogovor sa legendom našeg fudbala o preuzimanju Orlova
.jpg)
Izvršni odbor FS Srbije na današnjoj sednici od 13 časova u Staroj Pazovi imenovaće Dragana Stojkovića Piksija za selektora A reprezentacije. Vest o dogovoru sa bivšim trenerom Nagoje i Gvanžu RiF u subotu je objavio Marko Pantelić, potpredsednik srpske kuće fudbala, koga je IO ovlastio da pregovara sa kandidatima.
Stojković će potpisati ugovor do 2024, odnosno do kraja kvalifikacija ili u slučaju uspeha do završetka Evropskog prvenstva te godine u Nemačkoj.
Sa Stojkovićem će u FSS doći Stevan Stojanović na mesto direktora državnog tima.
Piksiju će u stručnom štabu pomagati saradnici iz prethodnih klubova Bratislav Živković, Marko Perović, Žarko Đurović i Aleksandar Kocić, kao i kondicioni trener Japanac Katšuhito Kinoši.
Promocija Stojkovića biće do kraja ove nedelje, a već sledeće sedmice novi selektor bi trebalo da objavi spisak igrača za početak kvalifikacija za SP 2022. godine, odnosno utakmice protiv Republike Irske (24. mart) i Portugalije (27. mart) u Beogradu, kao i Azerbejdžana u Bakuu (30. mart). U našoj grupi za plasman na Mondijal je još Luksemburg, dok će se domaćin Katar takmičiti van konkurencije.