2

Kolo sreće se okreće. Već prvo kolo nastavka, od preostala četiri u prvoligaškom društvu donelo je dosta preokreta, bar na tabeli. Jedan od njih viđen je i u Lazarevcu.

Domaća Kolubara savladala je drugoplasirani Metalac i ravnopravno se uključila u bitku za promociju u viši rang.

Đenić, Stojanović i Vučetić bili su egzekutori u trijumfu koji je tim doveo na četvrto mesto i na samo četiri boda od vodećeg Grafičara.

Lazarevčani su zasluženo i ubedljivo savladali Milovančane. Već u trećem minutu viđena je prva prilika za domaćina, posle centaršuta iz kornera, kapiten Nikola Vasiljević je, sa nekoliko metara, uzdrmao prečku.

To je bio nagoveštaj dobre igre i pobede, u 12. minutu Aleksandar Jovanović je odlično ubacio loptu sa desne strane, a iskusni Đenić, udarcem glavom, sa desetak metara, savladao Puletića.

Gosti su pripretili u 25. minutu, Mijailović je počeo akciju, Popović n prosledio loptu do Mbongua, a posle dobrog udarca Vasiljević se dobro postavio i prosledio loptu u korner. Milisavljević je, u 28. minutu, sa više od 25 metara, iz slobodnog udarca, pogodio prečku.

U 35. minutu odlična akcija zeleno-crnih: Milisavljević je poveo napad i dodao loptu Antonijeviću, a posle idealne asistencije Stojanović je sa nekoliko metara udvostručio prednost.

Kiša je u nastavku lila kao iz kabla, ali na terenu je nastavljena velika borba. Vučetić je, u 61. minutu, šutirao sa više 25 metara, lopta je isklizla iz ruku Puletića i neočekivano završila u mreži.

Do kraja, po nekoliko prilika pred oba gola, ali bez promene rezultata.

Semafor 27. kola Prve lige:

Budućnost (Do) - Radnički (Kg) 2:1 (Živanović 16, Bubalo 81 - Nikodijević 90)

Subota;

Grafičar - OFK Bačka 0:0

Novi Pazar - Dinamo 3:0 (Marovac 26, Đokić 35, Živić 39)

Žarkovo - Zlatibor 0:3 (Šiškov 22. autogol, Vukić 79, Stanković 86)

Radnički (Pi) - Smederevo 4:0 (Sapasić 66, 75, Mirković 87, Kostić-Milutinović 89)

Trajal - Sinđelić (Bg) 0:0

Zemun - Kabel 1:0 (Đalović 76)

Kolubara - Metalac 3:0 (Đenić 12, Stojanović 35, Vučetić 61)