Почетна / Фудбал / Прва лига

Победе водећег двојца Графичара и Металца, Кабел гази упркос -10 бодова (ВИДЕО)

Трајал бољи од Динама, Жарково зауставило Бачку, реми Будућности и Радничког

Жарково – Бачка 1:0 (1:0)

Београд - Стадион: Жаркову. Гледалаца: 150. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Помоћници: Милоје Милићевић (Прокупље), Милош Милићевић (Александровац). Жути картони: Тасић (ОФК Жарково), Илић (ОФК Бачка). Стрелац: 1:0 Чудић у 88. минуту.

ЖАРКОВО: Головић, Милошевић, Голубовић, Тасић, Шишков, Илић, Киковић, Бабић, Лукић (од 73. Чудић), Петровић (од 89. Марковић), Николић.

БАЧКА: Милојевић, Веселиновић, Маринковић, Миловановић, Жакула, Костић, Мат. Стојановић (од 79. Мар. Стојановић), Обреновић (од 46. Ђорђевић), Ратковић  (од 89. Марковић), Илић, Крстић.

На крају јесење сезоне, дошао је и крај неуспешним резултатима Жаркова пред својим навијачима. И без неколицине стандардних првотимаца, у дуелу са одличним саставом из Бачке Паланке освојени су вредни бодове у борби за пласман у плеј-оф.

Сиромашан садржај у првом полувремену, са ретким акцијама и шансама за вођство. Домаћини су могли више у 36. минуту, после серије корнера и ударца офанзивног везисте Петровића из гужве на петерцу.

Гости су најбољу прилику имали минут пред одлазак на одмор, после акције по десној страни, лопту је у шеснаестерцу примио капитен Крстић и шутирао, али млади Головић био је на месту и сигурно интервенисао.

Наставак је обиловао узбуђењима, већ у 47. минуту ударац главом искусног нападача Николића с напором је одбранио талентовани Милојевић, претходно је акцију почео Петровић, а идеално центрирао Лукић са десног бока.

Смењивали су се напади на обе стране, Петровића и Бабића за домаћина, а Илића и Крстића за ОФК Бачку. У 69. миуту најбоља шанса за ОФК Жарково: после корнера, највиши у скоку био је штопер Шишков, одбрана гостију кратко је одбила лопту, поново је из гужве са леве стране шутирао Николић и за мало погодио мрежу.

Сачували су снагу домаћини за финиш и стигли до тријумфа. Акцију је почео покретљиви Бабић и оштро шутирао са десног бока, одбранио је Милојевић, на одбијену лопту натрчао је резервиста Чудић и из тешке позиције погодио мрежу и донео велику радост тренеру Куљићу и сарадницима – 1:0.

Семафор 23. кола Прве лиге:

Среда:

Графичар – Земун 1:0 (Маронг 43)

Будућност (До) – Раднички (Пи) 1:1 (Вукић 32 - Дојкић 50)

Колубара – Кабел 1:2 (Радоњић 24 - Караћ 63, Бјековић 75)

Жарково – Бачка 1:0 (Чудић 88)

Синђелић (Бг) – Металац 1:2 (В. Ђурић 67. једанаестерац - С. Ђурић 35, Јешић 64. једанаестерац)

Трајал – Динамо (Вр) 2:0 (Ђуровић 59, Јовановић 75. једанаестерац)

13.00: Златибор – Раднички (Кг)

13.00: Нови Пазар – Смедерево