Pobede vodećeg dvojca Grafičara i Metalca, Kabel gazi uprkos -10 bodova (VIDEO)

7

Trajal bolji od Dinama, Žarkovo zaustavilo Bačku, remi Budućnosti i Radničkog

Žarkovo – Bačka 1:0 (1:0)

Beograd - Stadion: Žarkovu. Gledalaca: 150. Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac). Pomoćnici: Miloje Milićević (Prokuplje), Miloš Milićević (Aleksandrovac). Žuti kartoni: Tasić (OFK Žarkovo), Ilić (OFK Bačka). Strelac: 1:0 Čudić u 88. minutu.

ŽARKOVO: Golović, Milošević, Golubović, Tasić, Šiškov, Ilić, Kiković, Babić, Lukić (od 73. Čudić), Petrović (od 89. Marković), Nikolić.

BAČKA: Milojević, Veselinović, Marinković, Milovanović, Žakula, Kostić, Mat. Stojanović (od 79. Mar. Stojanović), Obrenović (od 46. Đorđević), Ratković  (od 89. Marković), Ilić, Krstić.

Na kraju jesenje sezone, došao je i kraj neuspešnim rezultatima Žarkova pred svojim navijačima. I bez nekolicine standardnih prvotimaca, u duelu sa odličnim sastavom iz Bačke Palanke osvojeni su vredni bodove u borbi za plasman u plej-of.

Siromašan sadržaj u prvom poluvremenu, sa retkim akcijama i šansama za vođstvo. Domaćini su mogli više u 36. minutu, posle serije kornera i udarca ofanzivnog veziste Petrovića iz gužve na petercu.

Gosti su najbolju priliku imali minut pred odlazak na odmor, posle akcije po desnoj strani, loptu je u šesnaestercu primio kapiten Krstić i šutirao, ali mladi Golović bio je na mestu i sigurno intervenisao.

Nastavak je obilovao uzbuđenjima, već u 47. minutu udarac glavom iskusnog napadača Nikolića s naporom je odbranio talentovani Milojević, prethodno je akciju počeo Petrović, a idealno centrirao Lukić sa desnog boka.

Smenjivali su se napadi na obe strane, Petrovića i Babića za domaćina, a Ilića i Krstića za OFK Bačku. U 69. miutu najbolja šansa za OFK Žarkovo: posle kornera, najviši u skoku bio je štoper Šiškov, odbrana gostiju kratko je odbila loptu, ponovo je iz gužve sa leve strane šutirao Nikolić i za malo pogodio mrežu.

Sačuvali su snagu domaćini za finiš i stigli do trijumfa. Akciju je počeo pokretljivi Babić i oštro šutirao sa desnog boka, odbranio je Milojević, na odbijenu loptu natrčao je rezervista Čudić i iz teške pozicije pogodio mrežu i doneo veliku radost treneru Kuljiću i saradnicima – 1:0.

Semafor 23. kola Prve lige:

Sreda:

Grafičar – Zemun 1:0 (Marong 43)

Budućnost (Do) – Radnički (Pi) 1:1 (Vukić 32 - Dojkić 50)

Kolubara – Kabel 1:2 (Radonjić 24 - Karać 63, Bjeković 75)

Žarkovo – Bačka 1:0 (Čudić 88)

Sinđelić (Bg) – Metalac 1:2 (V. Đurić 67. jedanaesterac - S. Đurić 35, Ješić 64. jedanaesterac)

Trajal – Dinamo (Vr) 2:0 (Đurović 59, Jovanović 75. jedanaesterac)

13.00: Zlatibor – Radnički (Kg)

13.00: Novi Pazar – Smederevo