Dinamo ponovo na čelu, Smederevo do treće pobede u nizu sa kreča u 93. minutu (VIDEO)

9

Radnički, i kragujevački i pirotski, samo do boda kao domaćin

Smederevo – Zemun 2:1 (1:0)

Smederevo - Stadion: Smedereva. Gledalaca: 1.200. Sudija: Stefan Ćirić (Pirot). Pomoćnici: Slobodan Krstić i Nikola Antić. Žuti kartoni: Trifunović, Stanimirović, Bajić (Smederevo), Krunić, Vukajlović, Vasiljević, Čelar (Zemun). Crveni karton: Dušan Čelar (Zemun) u 88. minutu. Strelci: 1:0 Milan Basrak u 36, 1:1 Aleksandar Vasiljević u 77, 2:1 Aleksandar Mirkov (jedanaesterac) u 93. minutu.

SMEDEREVO: Trifunović, Stojković (od 90. N. Đorđević), Mirkov, Agon (od 83. M. Đorđević), Mršulja, Rnić, Stanimirović, Ilić, Jovković, Basrak, Bajić (od 51. Matijević).

ZEMUN: Krunić, Vukajlović, Ristović, Filipović, Vasiljević, Kastratović (od 60. Čelar), M. Pavlović (od 60. Crnomut), Krmar, Mijailović, Adžibaba (od 70. LJ. Pavlović), Đalović.

Na stadionu kraj Dunava viđena je odlična predstava dva rivala gde je fortuna bila na strani domaćeg tima – 2:1.

Domaćin je prvi pripretio kada je posle kornera lopta došla do Bajića čiji je snažni šut sa 12 metara kod bliže stative uspešno odbranio Krunić.

Gosti su prvi put ozbiljnije pripretili u 22. minutu kada je sa desnog boka centrirao Vukajlović, a ispred Kastratovića Ilić izbacio loptu u korner.

I konačno u 36. minutu radost domaćih fudbalera i brojnih gledalaca. Uporni Basrak je iskoristio nesporazum golmana i štopera Zemuna i praktično se ušetao u gol rivala – 1:0. Imali su gosti do odlaska na odmor nekoliko pokušaja ali nije bilo većih opasnosti po Žarka Trifunovića.

U nastavku susreta gosti su preuzeli inicijativu, krenuli agresivnije i u 77. minutu nakon slobodnog udarca Vasiljević je glavom poslao loptu u suprotan ugao – 1:1.

U 88. minutu Čelar je nepromišljeno odgurnuo golmana Trifunovića što je bio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Sudije su pokazale pet minuta zaustavnog vremena, a u tom periodu nakon nekoliko ataka Oklopnika fudbaler gostiju igrao je rukom, a siguran sa bele tačke bio je Mirkov za salvu aplauza i oduševljenja – 2:1.

Semafor 10. kola Prve lige:

Sinđelić (Bg) – Zlatibor 2:1 (Minić 27, Đorđević 63 - Aleksandrovič 78. jedanaesterac)

Dinamo (Vr) – Budućnost (Do) 2:0 (Nedeljković 39, Simović 70)

Radnički (Kg) – Trajal 0:0

Radnički (Pi) – Novi Pazar 1:1 (Pobulić 82 - Rubežić 86)

Smederevo – Zemun 2:1 (Basrak 36, Mirkov 90+3. jedanaesterac - Vasiljević 77)

Bačka – Kolubara 0:2 (Đenić 12, Mihailović 90)

Metalac – Žarkovo 2:0 (Katanić 33, Vranjanin 72)

16.00: Kabel – Grafičar