Kukuličić het-trikom odveo Grafičar do prvog mesta (VIDEO)

9

Alivodić overio pobedu Novog Pazara, minimalac Dinama protiv Kolubare

Grafičar – Radnički (Pi) 3:1 (3:1)

Beograd - Stadion: Pomoćni teren stadiona Rajko Mitić. Gledalaca: 400. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Pomoćnici: Svetlana Bilić (Ruma) i Ivan Mikalački (Zrenjanin). Žuti kartoni: Eraković (Grafičar), Šuljagić, Mančić (Radnički). Strelci: 1:0 Filip Kukuličić u 4, 2:0 Filip Kukuličić u 25, 2:1 Filip Tolić u 26, 3:1 Filip Kukuličić u 40. minutu.

GRAFIČAR: Savić, Konatar, Stojić, Marjanović, Eraković, Santrač, Vidić (od 89. Fićović), Gavrić (od 81. Stojković), Marong, Dabić, Kukuličić (od 65. Stanojev).

RADNIČKI (PI): Šuljagić, Vlajković, Mančić, Tolić, Dojkić, Radivojević (od 46. Spasić), Edoa, Ovusu, Marković, Ćirković (od 65. Mirković), Petrović (od 79. Manić).

Još jedna pobeda Grafičara za povratak na prvoligaški vrh. Zablistao je napadač Filip Kukuličić sa tri pogotka u prvom poluvremenu.

Sjajan početak ljubičastih, hitri Kukuličić pretrčao je odbranu gostiju po desnom bloku i prilikom sudara sa golmanom Šuljagićem ubacio loptu u gol – 1:0. Ujedno se i lakše povredio, a posle lekarske intervencije vratio na teren. U sledećem napadu centrirao je Marong, a Vidić udarcem glavom bio neprecizan. Ponovo je Vidić šutirao u 12. minutu ali se istakao Šuljagić.

Piroćanci su se oslobodili pritiska, Tolićev šut sa 18 metara završio je iznad prečke.

Prednost Grafičara udvostručio je Kukuličić posle solo prodora po desnoj strani, lopta je odsela u suprotnom delu mreže – 2:0. Obe ekipe igrale su napadački i stvarale šanse, Radnički je u 36. minutu stigao do kornera i smanjio zaostatak. Na drugoj stativi ostao je usamljen kapiten Tolić i šutirao, lopta je u gužvi promenila pravac i odsela u mreži – 2:1.

Brzo su Beograđani još jednom stekli dva gola prednosti. Akciju je počeo Marong po levom bloku, centaršut ispratio Dabić i uposlio Kukuličića koji je preciznim udarcem stigao do het-trika – 3:1.

Slabiji tempo igre u drugom poluvremenu. Piroćanci su preko Petrovića mogli da unesu neizvesnost u finišu, a ljubičasti su propustili par prilika da pobedu učine ubedljivijom. Dabić je bio neprecizan iz dobre pozicije sa desne strane, dok je Santrač iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Semafor 9. kola Prve lige:

Sinđelić (Bg) – Smederevo 1:3 (Tomović 90 - N. Đorđević 51, Mirkov 54, 66. jedanaesterac)

Budućnost (Do) – Kabel 0:1 (Bihorac 47)

Trajal – Bačka 0:2 (Đorđević 7, 56)

Zlatibor – Metalac 1:0 (M. Đokić 64)

Novi Pazar – Zemun 2:1 (Pejaković 38, Alivodić 68 - Adžibaba 56)

Grafičar – Radnički (Pi) 3:1 (Kukuličić 4, 25, 40 - Tolić 36)

Kolubara – Dinamo (Vr) 0:1 (N. Popović 40)

16.30: Žarkovo – Radnički (Kg)