Кукуличић хет-триком одвео Графичар до првог места (ВИДЕО)

9

Аливодић оверио победу Новог Пазара, минималац Динама против Колубаре

Графичар – Раднички (Пи) 3:1 (3:1)

Београд - Стадион: Помоћни терен стадиона Рајко Митић. Гледалаца: 400. Судија: Станко Остраћанин (Краљево). Помоћници: Светлана Билић (Рума) и Иван Микалачки (Зрењанин). Жути картони: Ераковић (Графичар), Шуљагић, Манчић (Раднички). Стрелци: 1:0 Филип Кукуличић у 4, 2:0 Филип Кукуличић у 25, 2:1 Филип Толић у 26, 3:1 Филип Кукуличић у 40. минуту.

ГРАФИЧАР: Савић, Конатар, Стојић, Марјановић, Ераковић, Сантрач, Видић (од 89. Фићовић), Гаврић (од 81. Стојковић), Маронг, Дабић, Кукуличић (од 65. Станојев).

РАДНИЧКИ (ПИ): Шуљагић, Влајковић, Манчић, Толић, Дојкић, Радивојевић (од 46. Спасић), Едоа, Овусу, Марковић, Ћирковић (од 65. Мирковић), Петровић (од 79. Манић).

Још једна победа Графичара за повратак на прволигашки врх. Заблистао је нападач Филип Кукуличић са три поготка у првом полувремену.

Сјајан почетак љубичастих, хитри Кукуличић претрчао је одбрану гостију по десном блоку и приликом судара са голманом Шуљагићем убацио лопту у гол – 1:0. Уједно се и лакше повредио, а после лекарске интервенције вратио на терен. У следећем нападу центрирао је Маронг, а Видић ударцем главом био непрецизан. Поново је Видић шутирао у 12. минуту али се истакао Шуљагић.

Пироћанци су се ослободили притиска, Толићев шут са 18 метара завршио је изнад пречке.

Предност Графичара удвостручио је Кукуличић после соло продора по десној страни, лопта је одсела у супротном делу мреже – 2:0. Обе екипе играле су нападачки и стварале шансе, Раднички је у 36. минуту стигао до корнера и смањио заостатак. На другој стативи остао је усамљен капитен Толић и шутирао, лопта је у гужви променила правац и одсела у мрежи – 2:1.

Брзо су Београђани још једном стекли два гола предности. Акцију је почео Маронг по левом блоку, центаршут испратио Дабић и упослио Кукуличића који је прецизним ударцем стигао до хет-трика – 3:1.

Слабији темпо игре у другом полувремену. Пироћанци су преко Петровића могли да унесу неизвесност у финишу, а љубичасти су пропустили пар прилика да победу учине убедљивијом. Дабић је био непрецизан из добре позиције са десне стране, док је Сантрач из слободног ударца погодио стативу.

Семафор 9. кола Прве лиге:

Синђелић (Бг) – Смедерево 1:3 (Томовић 90 - Н. Ђорђевић 51, Мирков 54, 66. једанаестерац)

Будућност (До) – Кабел 0:1 (Бихорац 47)

Трајал – Бачка 0:2 (Ђорђевић 7, 56)

Златибор – Металац 1:0 (М. Ђокић 64)

Нови Пазар – Земун 2:1 (Пејаковић 38, Аливодић 68 - Аџибаба 56)

Графичар – Раднички (Пи) 3:1 (Кукуличић 4, 25, 40 - Толић 36)

Колубара – Динамо (Вр) 0:1 (Н. Поповић 40)

16.30: Жарково – Раднички (Кг)

Kоментари (9)

ja

moze li graficar u super ligu kao filijala?