Kabel nije uspeo da pobedi Kolubaru u Novom Sadu i dođe do prvog mesta (VIDEO)

2

Žarkovo u Bačkoj Palanci bolje od Bačke (2:0) golovima Čudića i Petrovića

Kabel – Kolubara 0:0

Novi Sad - Stadion: Slana bara. Gledalaca: 300. Sudija: Pavle Tomić (Beograd). Pomoćnici: Nenad Radojičić, Nikola Borović (obojica Beograd). Žuti kartoni: Rnić, A. Jovanović (Kolubara).

KABEL: Vukliš, Bjeković, Ilić, Petrić, Pantelić, Jovanić (od 75. Karać), Dražić (od 70. Balabanović), Kočović, Bihorac, Vladić (od 62. Žunior), Govedarica.

KOLUBARA: Rnić, Radulović, Kočić, Milisavljević (od 79. Pavlović), Cvetković, A. Jovanović, Krstić (od 10. Jeličić), Zolnajić, Osman, Parađina, Ratković (od 46. J. Jovanović).

Mada su gotovo ceo meč imali inicijativu i napadali, fudbaleri Kabela nisu uspeli da razbiju čvrst bedem ispred gola odličnog Miloša Rnića. U prvom poluvremenu mreža Kolubare se zatresla, na metar od gola loptu je posle centršuta Pantelića prsima iza linije ubacio Predrag Vladić, ali sudija Tomić nije priznao gol zbog navodnog prekršaja napadača domaćina uz velike proteste. Čini se da je arbitar oštetio kabelovce. Golman Rnić je do poluvremena uspešno ukrotio neugodan udarac Kočovića.

U nastavku je na pas Pantelića, Ilićev udarac odbrana gostiju uspela da izblokira. Većim delom meča golman domaćina Goran Vukliš se dosađivao, ali je pravovremeno istrčao posle odličnog dubinskog pasa Srđana Kočića, bio je brži od Milisavljevića.

Najpovoljniju priliku za domaćine imao je Žunior, ukrao je loptu odbrani Kolubare, povukao je nekoliko koraka, gađao ugao, ali je najbolji akter Miloš Rnić izbio u korner. Blizu gola bio je posle centaršuta Bjekovića i Balabanović. Požrtvovano je uklizao, lopta je završila tik pored stative, pa su slađi deo kolača odneli gosti u Lazarevac.

Semafor 8. kola Prve lige:

Dinamo (Vr) - Trajal 0:0

Radnički (Kg) - Zlatibor 1:0 (Zdravković 45)

Radnički (Pi) - Budućnost (Do) 2:0 (Edoa 10, Pobulić 26)

Smederevo - Novi Pazar 1:0 (Basrak 86)

Zemun - Grafičar 1:0 (Čelar 43)

Metalac - Sinđelić (Bg) 4:2 (Katanić 4, 39, Grbović 25, Mijailović 74 - Đurić 29, Tomović 72)

Kabel - Kolubara 0:0

Bačka - Žarkovo 0:2 (Čudić 2, Petrović 84)