Metalac sjajan u Vranju, porazi Zemuna i Smedereva kod kuće

11

Za razliku od prethonih kola, gosti su se gostili u četvrtoj rundi Prve lige Srbije

Derbi kola igran je u Vranju, a Metalac je u duelu bivših superligaša očitao lekciju Dinamu.

Gosti iz Gornjeg Milanovca su imali prednost posle prvog poluvremena, ali je Dinamo izjednačio u 56. minutu. Ipak, odmah je Metalac izjednačio, samo minut kasnije gosti su ponovo vodili.

Na kraju, Metalac je trijumf obezbedio trećim pogotkom, u 68. minutu. Dinamo je uspeo da smanji rezultat pet minuta pre kraja, ali to je bilo sve od njih.

Zemuncima je cvetaju ruže na startu Prve lige. Istakli su kandidaturu za povratak u elitu, naglašavao je to i trener Ratko Dostanić, ali su u Gornjoj varoši poraz doživeli od Žarkovaca.

U koloni bodovi kod Smederevaca i dalje stoji „krompirić”. Novi poraz naneo im je tim iz beogradskog predgrađa, Budućnost iz Dobanovaca.

Zvezdina filijaja Grafičar bolje igra kod kuće nego na strani. Na pomoćnom terenu „Rajko Mitić” Grafosi su ostvarili i drugu pobedu, ovoga puta protiv Kolubare.

Novi Pazar je na mala vrata ostao u drugom rangu takmičenja, a start je odličan za njih. Zabeležili su drugu pobedu, protiv do ovog kola maksimalnog Trajala, i to posle preokreta.

Piroćanci su bili nadomak drugog trijumfa, vodili su protiv Zlatibora do prek kraj susreta, ali su Čajetinci uspeli da izjednače i osvoje bod.

Semafor četvrtog kola Prve lige Srbije:
Dinamo (Vr) – Metalac 2:3 (M. Popović 56, Stevanović 85. jedanaesterac –Katanić 19, 57, 67)
Grafičar – Kolubara 3:0 (Gavrić 28, 52, Marjanović 85)
Kabel – Sinđelić 1:0 (Vladić 55. jedanaesterac)
Novi Pazar – Trajal 3:1 3:1 (Selimović 23, Delimeđac 80, Pejaković 89 – I. Jovanović jedanaesterac 22)
Radnički (P) – Zlatibor 1:1 (Pobulić 29 – Todorović 86)
Smederevo – Budućnost (D) 0:2 (Dobrijević 60, Lalić 83)
Zemun – Žarkovo 0:1 (Aničić 52)
OFK Bačka – Radnički 1923 1:1 (Krstić 74 - Petrović 90+3)