Rapsodija Dinama u Kragujevcu (4:0), domaćinu dva crvena kartona, Zlatibor sa kreča u 89. srušio Zemun (VIDEO)

4

Dva remija u Beogradu, Žarkovo i Novi Paraz odigrali bez golova, Sinđelić - Radnički 1:1

Radnički (Kg) – Dinamo (Vr) 0:4 (0:1)

Kragujevac – Stadion: Čika Dača. Gledalaca: 600. Sudija: Marko Delibašić (Vrbas). Pomoćnici: Novak Novaković (Beograd) i Ivan Krstić (Jakovo). Žuti kartoni: Nikodijević, Petrović, Ilić (Radnički 1923), Antić, Veškovac (Dinamo). Crveni kartoni: A. Popović u 81. i Filipović u 86. (drugi žuti) (oba Radnički 1923). Strelci: 1:0 Bajić u 37, 2:0 Zlatković u 54, 3:0 Stevanović u 65, 4:0 M. Popović u 89. minutu.

RADNIČKI (KG): Savić, A. Popović, Petrović, Todorović (od 58. V. Popović), Nikodijević, Kovačević, Ćirović (od 57. O. Ilić), Varjačić, Zdravković, Grbović (od 68. Vidović), Filipović.

DINAMO (VR): S. Popović, Okomajn (od 46. Veškovac), Zlatković, Bajić, Stevanović, Nedeljković, Jovanović, Spasić (od 57. M. Popović), Tumbas, N. Popović (od 79. Antić), Jaćimović.

Kiša je pokvarila derbi na stadionu Čika Dača, a viđena igra nije opravdala očekivanja.

Oslabljeni Kragujevčani nemoćni su bili pred raspoloženim Vranjancima, koji su taktički i rezultatski bili ubedljivi.

Samo što je počelo zapretili su domaći, probao je Ćirović sa ivice šesnaesterca, a dobro postavljeni golman Popović otklonio je opasnost.

Još jedno uzbuđenje pred golom gostiju posle kornera golman Popović ispustio je loptu, a odbrana izbacila u polje. Usledila je brza kontra i udarac Tumbasa preko gola.

Na dodavanje Todorovića mogao je Nikodijević bolje da reaguje, udarac Grbovića završio je u naručju Popovića. U 37. minutu radovali su se gosti, Varjačić je kratko izbio loptu, uputio je na gol Bajić, golman Savić odbio, Bajić iz drugog puta smestio je u mrežu za vođstvo – 0:1.

Gosti su dobro počeli i drugo poluvreme. U 54. minutu Jovanović je izveo korner na drugu stativu, a najviši u skoku bio je Zlatković i smestio je u ugao gola – 0:2.

U nastavku Nikodijević je šutirao glavom, lopta se od stative odbila u polje. Nadu Kragujevčana pokopao je kapiten gostiju Stevanović u 65. minutu kada je lob udarcem prebacio istrčalog i nemoćnog golmana Savića – 0:3.

Minut pre kraja tačku na konačan ishod stavio je rezervista Mladen Popović – 0:4.

Semafor 3. kola Prve lige Srbije:

Sreda:

Radnički (Kg) – Dinamo (Vr) 0:4 (Bajić 37, Zlatković 54, Stevanović 65, Popović 89)

Sinđelić (Bg) – Radnički (Pi) 1:1 (Đorđević 42 - Dojkić 90+3)

Žarkovo – Novi Pazar 0:0

Zlatibor Zemun 1:0 (Nedeljković 89. jedanaesterac)

Bačka Smederevo 3:0 (Žakula 17, Đorđević 82, Asani 90+30)

Kolubara Budućnost (Do) 0:0

Metalac Kabel 1:3 (Mlađović 15 - Pantelić 42, Vladić 52, Dražić 78)

Trajal – Grafičar 1:0 (Osman 62)