NA ŠEST OD OSAM MEČEVA PENALI - Grafičaru i Zemunu beogradski derbiji, Dinamu okršaj bivših superligaša (VIDEO)

6

Trajal slavio u Dobanovcima, Kolubara ubedljiva u Smederevu het-trikom Đenića, Piroćanci bolji od Metalca, Kabel bolji od Kragujevčana

Zemun – Sinđelić (Bg) 3:0 (2:0)

Beograd - Stadion: Gradski u Zemun. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Živanović. Pomoćnici: Goran Božović i Nikola Milosavljević. Žuti kartoni: Đurić, Bumbar, Ilić (Sinđelić). Strelci: 1:0 Dušan Čelar u 26, 2:0 Andreja Stojanović u 28, 3:0 Nikola Ristović u 90+1. minutu.

ZEMUN: Krunić, Stojanović, Tošeski, Vukajlović, Čelar (od 82. Mihailović), Nešović (od 61. Ristović), Vasiljević, Pavlović (od 46. Adžibaba), Stokić, Mijailović, Đalović.

SINĐELIĆ (BG): Vukašinović, Bumbar, Đorđević, Zang (od 46. Krstić), Branković, Veselinović (od 85. Ilić), Vučićević, Đurić (od 60. Tomović), Dragačević, Sinđić, Goranović.

Zemun je sadržajnom igrom nadigrao gradskog rivala, glavni posao je završio u prvih 45 minuta kada je prikazao sjajnu igru.

Domaćin je od starta imao veliku terensku inicijativu, u 2. minutu posle centaršuta Tošeskog, Nešović je neometan slabo šutirao sa 16 metara. Posle pogrešnog pasa Brankovića Zemunci su u 10. minutu izveli sjajnu akciju, u njenoj završnici Nešović je oklevao, njegov šut je izblokiran, lopta je završila u korneru.

Četiri minuta kasnije Čelar je dobro izveo slobodan udarac sa 25 metara, Vukašinović je sigurno intervenisao. Terenska inicijativa domaćina je rezultirala u 26. minutu, Nešović je izveo slobodan udarac sa leve strane, a Čelar visoko skočio i u buketu igrača bio najspretniji, glavom je prosledio loptu u mrežu – 1:0.

Dva minuta kasnije posle velikog kiksa odbrane gostiju Stojanović je spretno reagovao i sa 14 metara pogodio donji levi ugao gostujućeg gola – 2:0.

U nastavku meča domaćin je nastavio sa atacima. U 54. minutu zapažen je Tošeski, izborio se za loptu u protivničkom šesnaestercu, zatim idealno proigrao Nešovića čiji šut je Vukašinović zaustavio. Vukajlović je u 69. minutu idealno centrirao sa leve strane, a Stojanović lepo šutirao, Vukašinović je zaustavio taj udarac.

U 86. minutu Adžibaba je izmamio aplauze gledalaca, silovito šutirao sa 20 metara, Vukašinović je krajnjim naporom skrenuo loptu u korner. Nešto kasnije zapaženi veznjak gostiju Goranović je propustio lepu priliku, a u prvom minutu nadoknade vremena Ristović je svoju dobru akciju završio spretnim pogotkom – 3:0.

Semafor 2. kola Prve lige Srbije:

Radnički (Pi) – Metalac 2:1 (Spasić 18. jedanaesterac, Petrović 65 - Katanić 87. jedanaesterac)

Grafičar – Žarkovo 1:0 (Marjanović 35. jedanaesterac)

Novi Pazar – Zlatibor 2:0 (Vusljanin 45. jedanaesterac, Miketić 54)

Kabel – Radnički (Kg) 3:2 (Jovanović 15. jedanaesterac, Dražić 58, Balabanović 86 - Maksimović 75, Petrić 80. autogol)

Dinamo (Vr) – Bačka 2:1 (Stevanović 15, Tomović 79. autogol - Milovanović 2)

Budućnost (Do) – Trajal 0:1 (Jovanović 25. jedanaesterac)

Smederevo – Kolubara 0:3 (Đenić 12, 15. jedanaesterac, 56)

Zemun – Sinđelić (Bg) 3:0 (Čelar 26, Stojanović 28, Ristović 90+1)