НА ШЕСТ ОД ОСАМ МЕЧЕВА ПЕНАЛИ - Графичару и Земуну београдски дербији, Динаму окршај бивших суперлигаша (ВИДЕО)

6

Трајал славио у Добановцима, Колубара убедљива у Смедереву хет-триком Ђенића, Пироћанци бољи од Металца, Кабел бољи од Крагујевчана

Земун – Синђелић (Бг) 3:0 (2:0)

Београд - Стадион: Градски у Земун. Гледалаца: 400. Судија: Милош Живановић. Помоћници: Горан Божовић и Никола Милосављевић. Жути картони: Ђурић, Бумбар, Илић (Синђелић). Стрелци: 1:0 Душан Челар у 26, 2:0 Андреја Стојановић у 28, 3:0 Никола Ристовић у 90+1. минуту.

ЗЕМУН: Крунић, Стојановић, Тошески, Вукајловић, Челар (од 82. Михаиловић), Нешовић (од 61. Ристовић), Васиљевић, Павловић (од 46. Аџибаба), Стокић, Мијаиловић, Ђаловић.

СИНЂЕЛИЋ (БГ): Вукашиновић, Бумбар, Ђорђевић, Занг (од 46. Крстић), Бранковић, Веселиновић (од 85. Илић), Вучићевић, Ђурић (од 60. Томовић), Драгачевић, Синђић, Горановић.

Земун је садржајном игром надиграо градског ривала, главни посао је завршио у првих 45 минута када је приказао сјајну игру.

Домаћин је од старта имао велику теренску иницијативу, у 2. минуту после центаршута Тошеског, Нешовић је неометан слабо шутирао са 16 метара. После погрешног паса Бранковића Земунци су у 10. минуту извели сјајну акцију, у њеној завршници Нешовић је оклевао, његов шут је изблокиран, лопта је завршила у корнеру.

Четири минута касније Челар је добро извео слободан ударац са 25 метара, Вукашиновић је сигурно интервенисао. Теренска иницијатива домаћина је резултирала у 26. минуту, Нешовић је извео слободан ударац са леве стране, а Челар високо скочио и у букету играча био најспретнији, главом је проследио лопту у мрежу – 1:0.

Два минута касније после великог кикса одбране гостију Стојановић је спретно реаговао и са 14 метара погодио доњи леви угао гостујућег гола – 2:0.

У наставку меча домаћин је наставио са атацима. У 54. минуту запажен је Тошески, изборио се за лопту у противничком шеснаестерцу, затим идеално проиграо Нешовића чији шут је Вукашиновић зауставио. Вукајловић је у 69. минуту идеално центрирао са леве стране, а Стојановић лепо шутирао, Вукашиновић је зауставио тај ударац.

У 86. минуту Аџибаба је измамио аплаузе гледалаца, силовито шутирао са 20 метара, Вукашиновић је крајњим напором скренуо лопту у корнер. Нешто касније запажени везњак гостију Горановић је пропустио лепу прилику, а у првом минуту надокнаде времена Ристовић је своју добру акцију завршио спретним поготком – 3:0.

Семафор 2. кола Прве лиге Србије:

Раднички (Пи) – Металац 2:1 (Спасић 18. једанаестерац, Петровић 65 - Катанић 87. једанаестерац)

Графичар – Жарково 1:0 (Марјановић 35. једанаестерац)

Нови Пазар – Златибор 2:0 (Вусљанин 45. једанаестерац, Микетић 54)

Кабел – Раднички (Кг) 3:2 (Јовановић 15. једанаестерац, Дражић 58, Балабановић 86 - Максимовић 75, Петрић 80. аутогол)

Динамо (Вр) – Бачка 2:1 (Стевановић 15, Томовић 79. аутогол - Миловановић 2)

Будућност (До) – Трајал 0:1 (Јовановић 25. једанаестерац)

Смедерево – Колубара 0:3 (Ђенић 12, 15. једанаестерац, 56)

Земун – Синђелић (Бг) 3:0 (Челар 26, Стојановић 28, Ристовић 90+1)