Почетна / Фудбал / Прва лига

ТСЦ славио на Златибору, Јавор у дербију бољи од Инђије

После пораза код куће Телеоптик и Нови Пазар све даље од опстанка у Првој лиги

Златибор – ТСЦ 1:3 (1:2)

Златибор - Стадион: Швајцарија. Гледалаца: 400. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Помоћници: Стефан Војнић и Милош Митић. Жути картони: Јокић, Тодоровић, Миличић (Златибор), Бранковић, Милићевић, Ровчанин (ТСЦ). Стрелци: 0:1 Владимир Силађи у 18, 1:1 Милан Ђокић у 25, 1:2 Владимир Силађи у 38, 1:3 Филип Арсенијевић у 87. минуту.

ЗЛАТИБОР: Дивац, Томковић, Живановић, Павловић, Ђокић, Јокић, Милановић (од 70. Михајловић), Глишовић, Тодоровић (од 70. Медић), Миличић, Драгачевић (од 84. Вукићевић).

ТСЦ: Филиповић, Свитић (од 89. Бабић), Скопљак, Бранковић, Томановић, Милићевић, Силађи (од 75. Арсенијевић), Ровчанин (од 68. Милисављевић), Поњевић, Плавшић, Лукић.

Будући суперлигаш је однео бодове са Златибора, а утакмица је само у првом полувремену донела занимљив фудбал. На жалост присутних љубитеља фудбала судијска тројка је неједнаким критеријумом у чудним просуђивањем ситуација ставила се у први план и иритирала али и изазивала смех навијача обе екипе.

Домаћин је први пут запретио преко Павловића у 14. минуту. У 18. минуту Силађи је довео госте у вођство када је са 12 метара натрчао на одбијену лопту и прецизним ударцем погодио доњи десни угао голмана Дивца – 0:1. Непосредно пре тога судија Манојловић није досудио очит прекршај за домаћина.

Златибор је дошао до изједначења у 25. минуту поготком Ђокића, који је примио лопту од Јокића у шеснаестерцу, лепо се заградио и мало искоса са десне стране са 10 метара савладао Филиповића – 1:1.

Голман гостију доказао је сав свој квалитет два минута касније када је готово нестварном интервенцијом зауставио шут Живановића са седам метара и избацио лопту у корнер.

Тада је домаћин преузео игру и почео опасно да угрожава лидера на табели међутим, Силађи је показао колико је сјајан стрелац и у 38. минуту је одлично испратио центаршут са десне стране и поред статичне одбране Златибора ударцем главом са 10 метара савладао Дивца – 1:2. Тако су гости из два шута у оквир гола постигли два гола.

У другом полувремену најмање фудбалског садржаја на Швајцарији. Одлуке судијске тројке чак и око досуђивања аута стварале су нервозу и на терену и на трибинама како је време пролазило гости су одуговлачили, а онда је у финишу киша и грмљавина спречила да се види бољи фудбал.

ТСЦ је имао иницијативу и контролисао игру а Златибор је покушавао из контранапада да дође до прилике за гол. Коначно у 87. минуту после убацивања из угла Арсенијевић је остао сам на петерцу и ударцем главом лагано савладао Дивца – 1:3.