Бечејци напокон распуцани, цех платила добановачка Будућност

0

Гусари са Тисе су сигурном, агресивном и надасве пожртвованом игром вратили Будућност у садашњост

Бечеј – Будућност (Д) 5:1 (2:1)
Стрелци: Ковачевић у 12. (из пенала) 38. и 62, Цвијић у 46. и Станојев у 75. минуту за Бечеј, Станојев у 45+1. (аутогол) за Будућност.
Градски стадион у Бечеју. Гледалаца: 300. Судија: Душан Миладиновић (Ниш). Помоћници: Стефан Војнић и Миливоје Милићевић. Жути картони: Станојев, Лазић (ОФК Бечеј), Милошев, Кукољ, Михаиловић (Будућност).
БЕЧЕЈ: Живков, Томчић, Станојев, Цветковић, Дражић (од 62. Ердељан), Ковачевић, Лазић (од 70. Радић), Краговић, Цвијић (од 76. Јелић), Мандић, Рахић.
БУДУЋНОСТ: Кнежевић, Стојковић, Осман, Лучић (од 66. Михаиловић), Добријевић, Кукољ (од 56. Емека), Ђорђевић, Видић (од 64. Пераловић), Милошев, Симић, Владисављевић.

Нападали су на сваком делу терена, не дајући противнику да развије иоле озбиљнију акцију која би мирисала на гол

Први погодак је постигнут већ у 12. минуту: Томчић је зналачки и правовремено проиграо Рахића у казненом простору гостију, који је на десетак метара од гола срушен и судија Миладиновић из Ниша је без двоумљења показао на креч. Лопту је на пенал наместио Ковачевић и био неумољив – 1:0.

Други гол пао је у 38. минуту: Рахић је благовремено избацио лопту у празан простор, стартовао је одлични Ковачевић, заобишао је чак и голмана гостију и елегантно погодио за 2:0.

У надокнади првог дела Станојев је неспретно захватио лопту главом и лобовао свог голмана Живкова – 2:1. али, Бечејци су са три поготка у наставку решили све дилеме на овом сусрету.ж

Семафор 16. кола Прве лиге Србије:
Бечеј – Будућност (Д) 5:1 (Ковачевић 12. једанаестерац, 38, 62, Цвијић 46, Станојев 75 – Станојев 45+1. аутогол)
13,00: Телеоптик – Нови Пазар
13,00: ТСЦ – Синђелић
13,00: Инђија – Борац
13,00: Металац – Јавор
13,00: Слобода – Раднички 1923
13,00: ОФК Жарково – Златибор
18,00: Трајал – Бежанија