Будућност победила Нови Пазар (ВИДЕО)

0

Добановчани у првој утакмици седмог кола брзо завршили највећи део посла

Будућност (До) – Нови Пазар 3:0 (2:0)

Стадион у Добановцима. Гледалаца: 400. Судија: Александар Живковић (Ниш). Помоћници: Милош Милићевић и Иван Благојевић. Жути картони: Маловић (Будућност), Хазировић (Нови Пазар). Стрелци: 1:0 Добријевић у 21, 2:0 Милошев у 28, 3:0 Пераловић у 90. минуту.

БУДУЋНОСТ: Бажалац, Осман, Максимовић, Лучић, Добријевић, Дабић (од 73. Пераловић), Орешчанин, Ђорђевић, Видић (од 20. Маловић), Милошев (од 83. Стојковић), Владисављевић.

НОВИ ПАЗАР: Нићифоровић, Ибрахимовић, Хазировић, Бихорац, Лакота, Михаиловић, Исламовић, Хаџибулић (од 60. Стојановић), Халиловић (од 61. Бајрамлић), Маврић, Хајдиновић (од 75. Праменковић).

У седмом колу, у дуелу са Новим Пазаром, Будућност је остварила прву победу у Добановцима. По свему виђеном, домаћин је заслужено славио, поред три поготка још неколико повољних прилика је остало неискоришћено за убедљивију победу.

Домаћини су од првог минута кренули офанзивно, после 13 минута игре прокоцкали две стопостотне прилике. Могли су гости све то да казне у 20. минуту после убацивања са десне стране, лопта је дошла до усамљеног Михаиловића, који је шутирао, Бажалац спасао сигуран погодак.

Будућност је до предности дошла минут касније, Лазар Милошев је са десне стране идеално центрирао, Добријевић главом послао лопту у мрежу. На истеку 28. минута домаћини су дуплирали предност. У најлепшој акцији Владисављевић је послао употребљив центаршут са леве стране, а Милошев га мајсторски претворио у погодак.

У 85. минуту гости су били најближи поготку, по левој страни одлично је прошао Маврић и упослио резервисту Бајрамлића, добар ударац, али се истакао Бажалац. Коначних 3:0 домаћини су остварили у 90. минуту, све је одлично на десној страни урадио Осман, убацио правовремен центаршут у средину, а Пераловић закуцао лопту под пречку.