Подела плена у Ивањици на старту Прве лиге, Металац однео бод (ВИДЕО)

13

Јавор Матис – Металац 1:1 (1:1)

Ивањица - Стадион: Јавора. Гледалаца: 500. Судија: Дејан Трифковић (Београд). Помоћници: М. Караџић и Г. Богићевић. Жути картони: Ђогатовић, Миловановић, Цуцкић (Јавор Матис), Анђић, Кецап (Металац). Стрелци: 1:0 Петковић у 22, 1:1 Ровчанин у 38. за Металац.

ЈАВОР МАТИС: Ђогатовић, Долмагић, Јосовић, Миловановић, Марковић, Дерек, Колаковић, Петковић, Амани (од 56. Шевић), Цветковић, Цуцкић.

МЕТАЛАЦ: Костић, Милекић, Врањанин, Ровчанин, Анђић, Грбовић (од 77. Савић), Кецап (од 76. Чумић), Илић, Мијајловић, Шарац, Кораксић (од 60. Томић).

Дерби је оправдао очекивања, по идеалном времену ривали су приказали борбену и квалитетну игру. У првом полувремену доминација гостију, диктирали су игру и пшретили, док је с друге стране млади састав Јавора стрпљиво чекао шансу. Указала се у 22. минуту када је расположени Јосовић идеално асистирао, а млади нападач Петковић рутински послао лопту у мрежу.

Предност Јавора као да је дала елана играчима Металца, стезали су обруч око гола домаћина и у 38. минуту Ровчанин је шутирао, лопта погодила неког од играча Јавора и преварила голмана Ђогатовића.

У другом полувремену друга прича, Јавор је нападао и стварао шансе, погодио и стативу, али гости су успели да сачувају бод.

Семафор 1. кола Прве лиге Србије:

Јавор - Металац 1:1 (Петковић 22 - Ровчанин 38)

Golija

Daj Boze da ispadne Javor i da se jednom prekine Ivanjicki cirkus.Te opstina nece da izdvaja sredstva za klub te gazda nece da bude u klubu,te nema srece ispadnu zbog drugih.Dugo je i trajalo selo je to ipak malo vece doduse,a gradovi poput Kg,Ue,Kv,Le,Zr,Ca itd,nemaju Superligasa tako da je realno da se skrpe sredstva i da se igra nekako Srpska liga.Napred Javor,LJUJAJ JAVORE DO SRPSKE LIGE

grom

Sram te bilo

Golija

Da dvadest godina nisam propustio nijednu utakmicu,čak sam i na strani često bio odlično sam upućen i ne pricam u prazno,ovo je muka gledati

Jui

golija

Mada Grome meni se cini da se ti ne bi bunio da se malo bolje finansira futsal nego li ovi sa livade Ovnovi

Enede

miconi

Dosta ljubomore prema Fk Javor..Preterali ste,a vi ste verovatno tata,stric od nekoga sto ne igra u Fk Javor vec igra mali fudbal..

Opa

Manjeg mesta a vise zlobnih,pakosnih kao i ljubomornih ljudi nisam video. Cim mu dete ne igra vredja klub a ulaznicu nikada nije kupio vec preskace ogradu. Toliko

Doka

Istina

Opp

Pa zato je potrebna Srpska liga i onda mogu da igraju deca iz grada za dzabe ionako dovode balvane mada i oni prime godisnje 3-4 plate