ПЛС: Београђани славили у Јагодини

0

Лавови су, према очекивању, освојили бодове у дуелу са већ отписаним Јагодинцима

ЈАГОДИНА – БЕЖАНИЈА 1:2 (1:2)

Стрелци: Миладиновић у 45. за Јагодину, Јеремић у 20, Филиповић у 42. из пенала за Бежанију.

Стадион градски. Гледалаца: 150. Судије: Лазар Трипковић (Краљево). Помоћници: Милан Пешовић (Краљево), Драган Николић (Пожаревац). Црвени картон: Стоицев (Јагодина) у 82. минуту.

ЈАГОДИНА: Стојановић, Стоицев, Ивљанин (од 67. Јовановић), Јованчић, Јанушевић, Џолић (од 46. Влајковић), Петровић, Миладиновић, Милић (од 75. Мишић), Стевановић, Ађуру.

БЕЖАНИЈА: Крунић, Колунија, Стојановић, Радовановић (од 70. Радочај), Филиповић, Буснић, Милошевић (од 84. Перовић), Јеремић (од 90. Јаворац), Ђорђевић, Гојков, Десанчић.

Андрија Милић је, у шестом минуту, извео слободан ударац са 25 метара, а лопта је пролетела изнад пречке.

Два минута касније поново је био у прилици да, са 14 метара, учини нешто више, али млако је шутирао, па је Крунић лако ухватио лопту.

Прва прилика за госте виђена је у десетом минуту, после корнера, Милошевић је пропустио лопту, али Ђорђевић је траљаво шутирао са десетак метара.

Играо се 20. минут кад је Гојков идеално центрирао, а Јеремић ударцем главом убацио лопти у мрежу. У 38. минуту поново је Гојков центрирао, а Милошевић, са ивице петерца, погодио голмана Стојановића.

На почетку 42. минута Јеремић је извео слободан ударац, лопта је у руку погодила Јованчића, а судија Трипковић, који је био у близини, показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Филиповић, погодио је доњи угао, Стојановић је пошао у праву страну али био је за мало кратак.

На истеку 45. минута Миладиновић је сјајним ударцем смањио предност ривала. Одлучио се на шут са више од 20 метара и лопта је неодбрањиво улетела у угао.

У првих 15 минута другог дела, није виђено много. Гости су озбиљније припретили у 60. минуту кад се Јеремић пробио по левој страни, из мртвог угла убацио је лопту у празан простор, али није било играча гостију па су Јагодинци лако отклонили опасност.

На другој страни, у прилици је био Стоицев, на пас Стевановића није био прецизан искоса, да би у 68. минуту Јеремић набацио лопту, али испред Милошевића интервенисао је голман Стојановић.

На почетку 81. минута Милошевић је имао колосалну прилику да овери победу Бежаније. Кренуо је са лоптом према голу Јагодине, али Стојановић му је пошао у сусрет и спречио га да погоди мрежу. Минут касније, Јагодина је остала са десеторицом, Стоицев је, после другог жутог, добио и црвени картон.

Имала је Јагодина прилику за изједначење у 88. минуту, Влајковић је извео слободан ударац са 30 метара, лопта је ишла у доњи угао, али голман Крунић парадом је избацио у корнер.

Семафор 26. кола Прве лиге Србије:
ЧСК Пивара – Динамо 0:1 (Вукајловић 70. пенал)
ТСЦ – Инђија 1:0 (Томановић 80)
Нови Пазар – Раднички (П) 2:1 (Кецап 64, 84 – Димитров 50)
Синђелић – Пролетер (НС) 0:3 (Човић 14, Миросављев 19, Раденовић 37)
Телеоптик – Слобода 3:0 (Ф. Чермељ 48, 57, Симовић 51)
Раднички 1923 – Темнић 1924 4:2 (Ђуршевић 38. пенал, Петровић 57, Лукић 68, 75 – Павловић 62. пенал, Лука 73)
Металац – Будућност (Д) 1:1 (Ровчанин 8 – Лучић 29. пенал)
Јагодина – Бежанија 1:2 (Миладиновић 45 – Јеремић 20, Филиповић 42. пенал)