Металац и Нови Пазар поделили бодове на старту "пролећа" у Првој лиги

5

Металац је задржао друго место на прволигашкој табели са 33 бода, док је Нови Пазар седми са 21

Металац – Нови Пазар 1:1 (1:0)
Горњи Милановац – Стадион: крај Деспотовице. Гледалаца: 500. Судија: Немања Гајдобрански (Нови Сад). Помоћници: Атила Харлат (Суботица) и Милош Симовић (Ловћенац). Жути картони: Бондаренко и Павловић (Металац), Хазировић (Нови Пазар). Стрелци: 1:0 Својић (једанаестерац) у 19, 1:1 Лакота у 68. минуту.

МЕТАЛАЦ: Костић, Павловић, Симовић, Бондаренко, Милекић, Својић (од 68. Петровић), Гочанин, Ивановић (од 84. Вукмановић), Томић, Чумић (од 63. Рајковић), Илић.

НОВИ ПАЗАР: Нићифоровић, Ђорђевић, Шуберт, Марковић, Лакота, Вусљанин (од 90. Михајловић), Зимоњић, Ристов (од 62. Степановић), Вучетић, Хазировић 6, Кецап (од 62. Авдић).

Металац је ушао ослабљен у дуел, без Ђукића, Стојковића, Лечића и Ровчанина, па је почело опрезно на обе стране. Центрирао је, у петом минуту, бек гостију Ђорђевић, али Милекић је отклонио опасност. Мало касније, Томић је убацио лопту пред гол, али Нићифоровић је без проблема ухватио.

Милановчани су запретили у 17. минуту, преко Томића из слободног удараца са 25 метара, али није био прецизан. Само минут касније једанаестерца за Металац: Томић је ушао у казненом простору био окружен са двојицом играча, а Ђорђевић је скривио фаул, па је Гајдобрански, без двоумљена, показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Својић.

Домаћини су наставили офанзиву, у 33. минуту шутирао је Својић са 25 метара али лопта је завршила преко пречке. И Лакота је, на другој страни, опробао ударац са 20 метара и голман Металца, Костић, сигурно је интервенисао.

Металац је, у другом полувремену, почео агресивније, два пута покушао је Чумић, али гости су на време отклањали опасност. У 61. минуту стопостотна шанса за Нови Пазар: Лакота је центрирао, Вучетић са пет метара шутирао, али Костић је спречио изједначење. Корнер за Металац извео је Томић, највиши у скоку био је Бондаренко и шутирао са седам метара, али само је уздрмао стативу. Лопта одбила до Рајковића, али ударац са седам метара одбранио је Нићифоровић.

Вучетић је, у 68. минуту, идеално центрирао, а Амел Лакота левицом са 11 метара матирао Костића и донео велико славље саиграчима.

- Нисмо имали баш много шанси, али могли смо да сачувамо вођство. Пружили смо максимум на тешком терену, а очигледно је да су нам недостајали неки играчи - рекао је после утакмице тренер Металца Милош Крушчић.

Помоћни тренер Пазара Елвир Муратовић је додао:

- Задовољни смо резултатом, иако смо могли и да се победнички расположени вратимо кући. Покушаћемо да наставимо у добром ритму и да у наредној утакмици пред нашим навијачима дођемо до тријумфа.

Нови Пазар ће у 17. колу дочекати ЧСК Пивару из Челарева, а Металац ће гостовати крагујевачком Радничком 1923.

Семафор 16. кола Прве лиге Србије:
Металац – Нови Пазар 1:1 (Својић 19. једанаестерац - Лакота 68)
14.00: Бежанија – Инђија
14.00: Динамо (Вр) – Телеоптик
14.00: ЧСК Пивара – Синђелић (Бг)
14.00: Раднички (Пи) – Темнић 1924
14.00: ТСЦ – Јагодина
14.00: Пролетер (НС) – Слобода
13.00: Будућност (До) – Раднички 1923 (Кг)

Kоментари (5)

Ed

Bravo Pazar

Ха! Ха! Ха!

Па зар тај Нови Пазар јесенас није донео одлуку да иступа из даљег такмичења, и то по јубиларни 1000. пут???