Почетна / Фудбал / Прва лига

Динамо у Врању славио голом у 88. минуту за повратак на врх табеле

Врањанци поново предводе караван, а минималцем против чврстих Добановчана ухватли су залет за дерби сезоне, против Металца у Горњем Милановцу
Динамо (Вр) – Будућност (До) 1:0 (0:0)
Врање - Стадион: Јумко. Гледалаца: 3.000. Судија: Петар Пипер (Чачак). Помоћници: Марко Димитријевић и Ненад Курчубић (Крагујевац). Црвени картони: Антонијевић (Динамо) у 70, Бастајић (Будућност) у 74. минуту. Стрелац: 1:0 Карапанџић у 88. минуту.
ДИНАМО (ВР): Весић, Гашић, Миловановић, Окамијан, Сурака, Станковић, Младеновић (Бабовић), Јеремић (Видић), Антонијевић, М. Стевановић (Карапанџић), Стојковић.
БУДУЋНОСТ (До): Јадранин, Тановић, Јагодић, Ђорђевић, Недељковић, Ђушић (Јаћимовић), Кркобабић (Јањић), Дујић (Вукајловић), Николић, Кокир, Бастајић.

За фудбалере Динама била је тешка утакмица, јер су још осећали умор од дуела у Купу Србије против Црвене звезде. Жеља за победом је, ипак, превладала, уложили смо много труда и успели у финишу.

Ношени подршком више од три хиљаде симпатизера, Врањанци су играли офанзивно да би што пре савладали Јадранина.

Било је шанси, али стрелци нису имали дан, док је одбрана била на месту и лако заустављала нападаче из Добановаца.

После опасног напада Будућности, истакао се и голман Весић и одбранио чист зицер. Најбољу прилику домаћини су пропустили у 75. минуту, Гашић је фаулиран у скоку, али Сурака је траљаво шутирао са беле тачке и голман Јадранин је без муке одбранио.

Када се чинило да ће меч на југу бити завршен без голова, два минута пре краја

Нинослав Карапанџић дошао је до лопте у шеснаестерцу и савладао голмана Јадранина.

Антонијевић је, у 70. минуту, добио црвени картон због преоштрог старта, а четири минута касније Бастајић је добио другу јавну опомену због неспортског понашања.

Семафор 9. кола Прве лиге Србије:
Инђија – Раднички 1923 (Кг) 0:2 (Лукић 67, О. Илић 82)
Телеоптик – ТСЦ 2:0 (Нишић 32, Врањанин 47)
Пролетер (НС) – ЧСК Пивара 3:0 (Новаковић 14, 67, Чоловић 75)
Бежанија – Металац 0:1 (Рајковић 41)
Слобода – Нови Пазар 0:0
Раднички (Пи) – Јагодина 3:1 (Филиповић 1, Димитров 42, 90 - Хегон 22. једанаестерац)
Темнић 1924 – Синђелић (Бг) 0:2 (Туфегџић 67, Цакић 74)
Динамо (Вр) – Будућност (До) 1:0 (Карапанџић 88)