Почетна / Фудбал / Прва лига

Јагодина победом побегла из опасне зоне

Стефан Миладиновић петнаестак минута пре краја меча погодио мрежу Темнића и донео три бода Јагодинцима

Јагодина – Темнић 1924 1:0 (0:0)

Јагодина - Стадион: Градски. Гледалаца: 250. Судија: Александар Живковић (Ниш). Помоћници: Чедомир Андрејић (Крушевац) и Милош Митић (Сврљиг). Жути картони: Миловановић (Јагодина), Мајдевац, Мијоко (Темнић). Стрелац: 1:0 Стефан Миладиновић у 77. минуту.

ЈАГОДИНА: Милојевић, Влајковић, Ристић, Пауновић, Јованчић, Ађуру, Мартинс, Миркаило, Стоицев (0д 66. Јањушевић), Миладиновић (од 83. Ивљанин), Миловановић (од 86. Радосављевић). Тренер: Владан Петровић.

ТЕМНИЋ 1924: Јокић, Радовановић, Жерјав, Мајдевац, Станојевић, Мијоко, Миленковић, Рајковић, Лука (од 54. Веи Ву), Вукајловић (од 64. Тодоровић), Марушић (од 76. Петровић). Тренер: Радмило Јовановић.

Јагодина је, из петог покушаја, забележила прву победу пред својим навијачима. После игре која ће бити брзо заборављена, до прве радости дошла је голом Стефана Миладиновића у 77. минуту.

До 33. минута игра се, углавном, одвијала између шеснаестараца. Јагодина је имала лаку иницијативу, али није успела да озбиљније угрози гол гостију, иако су у стартној постави била двојица изразитих нападача, Драган Миловановић и Младен Стоицев. У 33. минуту, Мартинс је из слободног ударца са 28 метара, шутирао директно на гол, циљао је десни доњи угао, али за мало није био прецизан.

На почетку 40. минута умало да гости дођу до гола, Марушић је пропустио да искористи неспоразм голмана Милојевића и Миркаила. Милојевић је, ипак, у последњем тренутку ухватио лопту испред Марушића и отклонио опсаност.

У наставку, иста слика. Бескрвна игра одвијала се на средини терена. Имала је Јагодина обећавајући напад у 64. минуту: Миловановић је проиграо Стоицева који је кренуо сам ка голу гостију, али отишао је улево. Несебично је центрирао до Миладиновића, али није био у позцији да озубиљније угрози голмана гостију. Први шут у оквиг гола упутио је Ађуру, два минута кансије, али голман Јокић лако је заустваио млак ударац са 20 метара.

Миркалио је у 67. минуту проиграо Миловановића, уследили су центаршут и ударац Ристића са ивице шеснаестерца, али лопта је отишла изнад пречке. Јагодина је наставила са нападима, у 69. минуту Миловановић је покушао са стране, али лопта је отишла крај супротне стативе.

Коначно је, у 77. минуту, погођена мрежа гостију. Мартинс је сјајно центрирао, а Стефан Миладиновић је, код друге стативе, сачекао лопту и у паду је ударцем главом проследио у мрежу - 1:0.

Семафор 8. кола Прве лиге:

Нови Пазар – Инђија 4:3 (Јовановић 5, Ристов 31, Кецап 33, Ђорђевић 85 - Никодијевић 38, 83, Крстановић 47)

Раднички 1923 (Кг) – Телеоптик 1:0 (Ђурђевић 6)

ТСЦ – Динамо (Вр) 0:0

Синђелић (Бг) – Слобода 1:1 (Ивановић 24 - Стојановић 15)

Будућност (До) – Бежанија 1:1 (Бастајић 35 - Ђорђевић 52)

Металац – Пролетер (НС) 1:2 (Анђић 13. једанаестерац - Миросављев 11, Новаковић 20. једанаестерац)

ЧСК Пивара – Раднички (Пи) 2:1 (Поповић 35, Ракић 71 - Димитров 8)

Јагодина – Темнић 1924 1:0 (Mиладиновић 77)