Врањанци голом Сураке победили Темнић и избили на чело Прве лиге

1

Утакмицом у Врању окончано 4. коло прволигашког каравана, на челу са по ти победе Динамо и крагујевачки Раднички

Динамо (Вр) – Темнић 1924 1:0 (0:0)

Врање - Стадион: Јумкау. Гледалаца: 1.500. Судија: Лазар Трипковић (Краљево). Помоћници: Марко Ђуричић, Драган Николић. Жути картони: Миловановић (Динамо), Сибиновић, Станојевић (Темнић). Стрелац: 1:0 Закарија Сурака у 66. минуту.

ДИНАМО (ВР): Весић, Гашић, Миловановић, Христић (Видић), Сурака, Ранђеловћ (Карапанџић), Стевановић, Недељковић (Окамијан), Антонијевић, Стевановић, Младеновић.

ТЕМНИЋ 1924: Јокић, Вукајловић, Радовановић, Жерјав, Лазаревски, Сибиновић, Марушић (Петровић), Мајдевац (Павловић), Станојевић, Рајковић, Лука.

У првом полувремену играло се, углавном, на средини трена, без бољих прилика, пред оба гола, док су, у наставку, фудбалери Динама изванредном игром освојили бодове и избили на чело табеле. Имали су још неколико шанси да победу учине убедљивом.

Само што је почело друго полувреме, једина прилика за госте: Лука је изванредно продро и дугом лоптом упослио Сибиновића, али поуздани стрелац је шутира поред гола.

Играо се 65. минут, када је уследила опсада гола Варваринаца, у прилици су били Младеновић, Ранђеловић и Сурака, али све је завршено без поготка.

Само минут касније, пала је одлука о победнику: дубинску лопту Окамијана, нтернационалaц из Гане Сурака није сачекао да падне на земљу, снажно је шутирао и погодио горњи угао иза немоћног Јокића.

У 69. минуту изванредна прилика за Врањанце, брзоноги Ранђеловић је шутирао, али лопта је погодила пречку и завршила у гол-ауту.

Семафор 4. кола Прве лиге Србије:
Бежанија – Раднички (Пи) 1:0 (Јеремић 63)
ТСЦ – Пролетер (НС) 1:0 (Дамњановић 5)
Синђелић (Бг) – Нови Пазар 0:0
Јагодина – Раднички 1923 (Кг) 0:3 (Херве 21, Илић 44, Ђурђевић 75)
Будућност (До) – Слобода 1:0 (Добријевић 85)
ЧСК Пивара – Телеоптик 3:2 (Поповић 8, 27. једанаестерац, Јовић 46 - Јовановић 48, Нишић 75)
Металац – Инђија 2:0 (Анђић 37. једанаестерац, Ровчанин 89)
Динамо (Вр) – Темнић 1924 1:0 (Сурака 66)