ПЛС: Пироћанци поклекли у 63. минуту, мат Јеремића

1

Бежанија је заслужено остварила другу победу у првенству, а меч је заслужио прелазну оцену само за приказано у другом полувремену.

БЕЖАНИЈА - РАДНИЧКИ (П) 1:0 (0:0)

Стрелац: Јеремић у 63. минуту.

Стадион Бежаније. Гледалаца: 400. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Помоћници: Милош Милићевић (Александровац), Владимир Ђуричић (Лесковац). Жути картони: Матовић, Спасић (Раднички).

БЕЖАНИЈА: М. Лекић, Филиповић, Гојков, Мркела (од 72. Перић), Милошевић (од 59. Илић), Н. Лекић, Јеремић, Милић, Десанчић, Смиљанић, Осман (од 78. Буснић).

РАДНИЧКИ (П): Булајић, Анђелковић (од 46. Гркајац), Рнић, Дојкић, Николић, Толић, Емека, Матовић (од 36. Филиповић), Манчић (од 67. Димитров), Живановић, Спасић.

Домаћин је диктирао темпо, у првих 20 минута играло се на половини гостију, али изостала је боља завршница. Први озбиљнији покушај виђен је тек у 24. минуту, када је Емека центрирао, Марко Манчић шутирао главом са пеналтика, а лопта завршила изнад пречке.

Добру акцију „лавова“ у 45. минуту Мркела је завршио шутем са ивице шеснаестерца у голмана Булајића.

За разлику од сиромашног првог дела, наставак је донео нешто више узбуђења. После брзе акције гостију у 47. минуту, Марко Манчић је проиграо агилног Живановића, али лопта је после ударца са ивице шеснаестерца завршила преко гола.

У 60. минуту, голман домаћина, Милован Лекић, који је сигурно интервенисао у току целог сусрета, направио је лош пас и оставио незаштићену мрежу, али Гркајац није био прецизан.

Иницијатива домаћина крунисана је у 63. минуту победоносним голом. Голман Булајић је лоше интервенисао и после центаршута испустио лопту, а прихватио је Јеремић и из близине спретно погодио мрежу – 1:0.

До краја, гости су покушавали да промене резултат, а Емека је у 84. минуту уздрмао пречку. После тога, „лавови” су имали још две озбиљне претње, али до промене није дошло.