Почетна / Фудбал / Прва лига

Слобода учврстила другу позицију победом над Пролетером, лидер из Шапца ремизирао са Пироћанцима (ВИДЕО)

Јагодина сигурна против БСК-а из Борче, Романтичари са Карабурме славили први пут после 5. кола и меча са Инђијом одиграног 10. септембра 2016. године
Мачва – Раднички (Пи) 1:1 (1:0)
Шабац - Стадион: Мачве. Гледалаца: 2.000. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Мирољуб Петковић и Никола Милосављевић (сви из Београда). Жути картони: Ристивојевић, Матовић, Јовановић (Мачва), Ристов, Бућковић, Чордашић (Раднички). Црвени картони: Ристивојевић (Мачва) у 90, Бућковић (Раднички) у 70. минуту. Стрелци: Ф. Пејовић у 76. за Мачву, а М. Манчић у 12. за Раднички.
МАЧВА: М. Пејовић, Ф. Пејовић, Рајовић, Лазаревић, Ристивојевић, Матовић (од 59. Јовановић), Леканић, Обровац, Матић, Милинковић (од 51. Живковић), Станчетић (од 51. Гемовић).
РАДНИЧКИ: Булајић, Бућковић, Филиповић, Марковић, Николић, Толић, Н. Манчић (од 75. Ћирић), Чордашић, М. Манчић (од 88. Ђурић), Ристов (од 90. Петров), Спасић.

ОФК Београд је славио после више од пола године поста. Фењераши Романтичари су савладали градског ривала Синђелић минималним резултатом 1:0 голом Миљана Мрдаковића, а исти скор је био и 10. септембра 2016. када су последњи пут осетили сласт победе, тада су на Карабурми победили Инђију.

Пироћанци су против лидера Мачве повели голом Марка Манчића у 13. минуту, Чордашић је пресекао пас Шапчана и додао Ристову, који је центрирао, а лопту у мрежу спровео је Манчић. Домаћин из Шапца је у 80. минуту из добре акције дошао до 1:1, погодио је капитен Филип Пејовић.

Од 75. минута Раднички је играо са играчем мање, други жути картон добио је Бућковић. Бројчано су ривали на терену поново били изједначени од 88. минута, када је због другог жутог картона и Мачва остала са играчем мање.

Слобода је после ремија и два пораза у наставку шампионата коначно "омрсила брке". Најзаслужнији Урош Ђерић са два гола у другом полувремену, а прво је Богдан Миличић изједначио у 40. пошто су гости повели преко Миросављева у 11. минуту.