ПЛС: Победе ИМТ-а, Инђије и Металца

Голова није било на мечу Лозница - Железничар

Рад - ИМТ  2:3 (0:2)

Стрелци: М. Марковић у 46, Мандић у 77. за Рад, а Видић у 7, Луковић у 23, Глишић у 88. за ИМТ.

Стадион ,,Краљ Петар Први“. Гледалаца: 400. Судија: Предраг Јањуш (Панчево). Помоћници: Горан Богићевић, Андреја Пиљак (Београд). Жути картони: Михајловић, М. Марковић (Рад), Савић, Видић (ИМТ).

РАД: Ђурковић, Стевић, Ђ. Јовановић, Савић, Митровић , Арсић (82. Стојковић), Михајловић, Гашић (од 46. Ненадовић), Милосављевић, Мандић (од 80. Адамовић), М. Марковић.

ИМТ: Којић, Глишић, Савић (од 46. Ћосић), Лукић, Ћирковић, Кијевчанин, Блажић(од 71. Стаменић), Радочај, Луковић (од 90. Тасић), Чарлс (од 46, Коџић), Видић(од 87. Варга).

Грађевинари нису успели да тријумфују ни на другој узастопној утакмици на Бањици. После сјајног издања у Клупцима, кад је на дебију Богдана Корака на клупи небескоплавих, савладана Лозница, освојен је бод са Трајалом. Слаба игра виђена је у дуелу са кандидатом за елитни ранг.

Новобеограђани су повели голом најистуренијег Дејана Видића, у седмом минуту пронашао је начин да матира Николу Ђурковића за неописиву радост тренера Зорана Васиљевића и фудбалера на клупи.

Рано вођство као да је успавало Кораков тим, па су гости наставили да везу тереном. Једну од дугих акција, са лепим пасовима из прве, у 24. минуту, крунисао је Милош Луковић и удвостручио предност. Већ тада било је јасно да ће небескоплави на другом месту морати да траже бодове. До краја првих 45 минута две прилике за домаћина имао је Жељко Арсић, али истакао се и голман Милорад Којић.

Друго полувреме почело је колосалном приликом Мирослава Марковића, иако је био пред голманом Којићем, дуго је чекао да шутира, што је била кобна одлука, јер му је голман скратио угао и послао лопту у корнер. После ударца из угла Жељка Арсића, Марковић се искупио и ударцем главом са ивице петерца вратио наду домаћину.

После гола Рада, гости су деловали конфузније, што је у 56. минуту могао да искористи Марковић, али ударац по трави у угао гола успео је да заустави Којић. До 67. минуту ИМТ готово да није постојао на терену, могао је једино да се прослави Вељко Кијевчанин, али шутирао је са десет метара, преко гола.

У 73. минуту Јањуш је досудио индеректан ударац за госте, после повратне лопте дефанзивца Рада, коју је голман Ђурковић ухватио рукама. Уследио је кармбол у казненом простору домаћина, шутирала су тројица играча, али били су блокирани.

Неочекивано изједначење дело је Богдана Мандића, погодио је мрежу, после лоше интеревенције голмана Којића и додавања Арсића - 2:2.

Кад се чинило да ће Рад доћи до преокрета, три минута пре краја, Никола Глишић, капитен гостију, погодио је угао са 12 метара – 2:3.