Stojić srušio Kraljevčane, Loznica i Kolubara odneli bodove sa gostovanja (VIDEO)

1

Na strani slavio i ŽElezničar, Pančevci jednim golom srušili Piroćance

Fudbaleri Grafičara ubedljivo su porazili goste iz Kraljeva. Od samog starta domaćini su nametnuli ritam i bilo je jasno da će ostvariti trijumf.

Grafičar je poveo već u devetom minutu, Kembel je sjajno centrirao, dok je Stojić čekao loptu na prvoj stativi i prosledio je u mrežu.

Četiri minuta kasnije, Kembel se upisao u strelce, udarcem sa 20 metara savladao je Tatića. U drugom delu ništa se nije promenilo. Igrao se 56. minut kad je Stojić postigao najlepši pogodak na meču.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora i pogodio dalji ugao, a golman Andrijević je paradom dodadno ulepšao gol.

Sredinom drugog dela, Stojić je stavio tačku na meč trećim pogotkom. Todorovski je u čelo pogodio Stojića, a on se poklonio za 4:0.

Minut kasnije pukla je petarda u mreži Kraljevčana. Kembel je pravio dar-mar u protivničkoj odbrani, dodavanjem je proigrao Burmaza koji je šutirao pored Andrijanića.

Domaćini su se opustili u poslednjem delu meča, što je Sloga iskoristila, Anđelković je postigao počasni gol za konačnih 5:1.

Semafor 16. kola Prve lige Srbije:
Zemun – Loznica 1:2 (Milanović 45 – Vraštanović 57, G. Matić 82)
RFK Grafičar – Sloga 5:1 (Stojić 9, 56, 67, Kembel 28, Burmaz 68 – Anđelković 88)
Borac 1926 – Kolubara 1:2 (Tešić 70 – Đokić 3, Milosavljev 54)
Radnički (P) – Železničar (P) 0:1 (Zorica 26)
13,00: Kabel – GFK Jagodina
13,00: Dinamo – Radnički (SM)
13,00: OFK Žarkovo – Trajal
Radnički 1923 – Budućnost (D) 2:0 (Jeličić 9. autogol, Nikodijević 69)
IMT – Dubočica 3:1 (Terzić 14, 45, Fofana 32 – Stanković 84)