Јунајтед лако са Партизаном, европско пролеће све даље

43

Црвени ђаволи се у најјачем саставу поигравали са београдским црно-белима

Манчестер јунајтед – Партизан 3:0 (2:0)

Манчестер Стадион: Олд трафорд. Гледалаца: 62.900. Судија: Матиас Гестраниус (Финска). Помоћници: Јан-Петер Аравирта и Мико Алакаре (Финска). Жути картони: Јанг (Манчестер јунајтед), Натхо, С. Павловић (Партизан). Стрелци: 1:0 Мејсон Гринвуд у 22, 2:0 Ентони Марсијал у 33, 3:0 Маркус Рашфорд у 49. минуту.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Ромеро, Ван-Бисака, Мегвајер, Рохо, Јанг, Фред (од 63. Гарнер), Мектоминеј (од 75. Лингард), Гринвуд, Мата, Рашфорд (од 67. Переира), Марсијал. Тренер: Оле Гунар Солскјер.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, С. Павловић, Остојић, Урошевић, Шћекић, Здјелар, Натхо (од 60. Тошић), Асано (од 70. Ф. Стевановић), Сума, Садик (од 86. Ивановић). Тренер: Саво Милошевић.

Партизан је све даље од европског пролећа после лоше игре и убедљивог пораза у Манчестеру!

Тренер Црвених ђавола променио је скоро пола тима у односу на меч у Београду, на терену није било Џонса, Лингарда, Гарднера и Вилијамса

Стратег црно-белих Саво Милошевић само је уместо Тошића убацио Шћекића.

2. минут: Оправдано је поништен гол Рашфорда због офсајда.

4. минут: Садик је, такође, постигао гол лобом, али је и тај погодак поништен због офсајда.

7. минут: Ван Бисака је центрирао по земљи са десне стране, окрзнуо је штопер Павловић, дошла је на тацну Рашфорду који је пласирао, на срећу црно-белих метар поред стативе.

9. минут: Сјајан лажњак Мате код гол-аут линије, повратна за Рашфорда на три метра од гола, кренуо му је у сусрет Стојковић, бацио се и одбранио, а из другог покушаја докопао се и лопте.

12. минут: Садик је обигравао око казненог ривала, додао Шћекићу, подигнуо је везиста лопту, пребацио одбрану ривала, утрчавао је Асано, али је није добро закачио.

15. минут: Поново је пробио по страни Ван Бисака, набацио усамљеном Рашфорду на волеј на 11 метара, а он је лансирао лопту небу под облаке.

22. минут: На двадесетак метара лопту је примио Рашфорд, а онда је између шесторице играча Партизана проследио на десну страну до гринвуда, који је на десетак метара заломио Урошевића у казненом, а онда лако матирао Стојковића - 1:0.

26. минут: Сума је вукао контру, кад је стигао до двадесет метара одлучио се да гађа десну страну гола, промашио је за метар, два.

27. минут: Марсијал је шутирао са 17 метара искоса, лопта је завршила који центиметар изнад рашљи гола Партизана уз уздахе са трибина.

33. минут: Урошевић је пробао са бековске позиције да испуца лопту, лопта је завршила код Марсијала, отресао је ван казненог Павловића, у казненом су клизећим пробали да га зауставе прво Остојић, па опет Павловић, нису успели, дошао је Француз после слалома до Стојковића и онда испод њега гурнуо лопту - 2:0.

34. минут: Могао је Марсијал да постигне два гола у два минута. Изгубио је Шћекић лопту на својој половини, добио је Француз пас у простор, изашао сам пред истрчалог Стојковића, пробао лобом, али је пребацио и голмана и пречку.

42. минут: Нови пас у простор за Рашфорда, опет је био сам испред Стојковића, али погодио га је у незгодно место. Од шансе ништа, а морали су и да потрче Партизанови лекари да чувару мреже укажу помоћ.

45+2. минут: Продор Јунајтеда са леве стране, убачена лопта у петерац, промашио је Марсијал за нови мат.

49. минут: Није га хтело у првом, али је друго отворио на сјајан начин Маркус Рашфорд. Дуга лопта са десне на леву страну, Јанг је уштоповао за Рашфорда, који је налетео и левицом са 13 метара "убио паука" у десном ћошку Стојковићевог гола - 3:0.

52. минут: Са 19 метара из слободног ударца одлично је пробао Јанг, али је лопта лизнула стативу и закопрцала се у мрежи са спољне стране.

53. минут: Павловић је изгубио лопту на тридесетак метара, лопта је дошла до Рашфорда на левој страни, заобишао је чувара, бацио му се у ноге Стојковић и одбранио приземан шут.

59. минут: Гађао је Фред са 27 метара из слободњака под пречку, Стојковић је полетео и лопту избио у корнер.

71. минут: Капитен Црвених ђавола Јанг је пробао да дрибла Тошића код свог казненог, Партизанов резервиста му је одузео лопту, фаулиран је, Јанг је добио жути картон због повлачења.

Семафор Л групе Лиге Европе:

1. коло (19. септeмбар):

Партизан - АЗ Алкмар 2:2 (Натхо 42. једанаестерац, 61 - Стенгс 13, Боаду 66)

Манчестер јунајтед - Астана 1:0 (Гринвуд 73)

2. коло (3 октобар):

Астана - Партизан 1:2 (Сигурјонсон 85 - Садик 29, 73)

АЗ Алкмар - Манчестер јунајтед 0:0

3. коло (24. октобар):

Партизан - Манчестер јунајтед 0:1 (Марсијал 43. једанаестерац)

АЗ Алкмар - Астана 6:0 (Копмеинерс 39. једанаестерац, 83. једанаестерац, Боаду 43, Стенгс 77, Сугавара 85, Идриси 90+2)

4. коло (7. новембар):

Манчестер јунајтед Партизан 3:0 (Гринвуд 22, Марсијал 33, Рашфорд 49)

Астана - АЗ Алкмар 0:5 (Боаду 29, 77, Мидтсјо 52, Идризи 57, Хацидиакос 76)

realno

Pa za amatersku ekipu mu 3 treba treci tim.

Dr.Komsija

Necu jedan necu dva tri poljubca hocu ja..

zero

Posle prvih 45 minuta, realno je bilo 5:0 za Engleze.

Karlo Veliki

Rezultat je bolji od igre. Partizan igra ocajno sporo zbog pogresne selekcije. Za igrace poput Netha i Sume potrebni su trkaci kao sto je bio Everton. Bekovi su nam ocajni. Nadam se da ce umesto Scekica i Asana u igru uci Lutovac i Stevanovic.

opa

premir liga long ko ekstra brz voz cira sporo mislimo bice ko juce vucicevi

Djeneral Draza

Poluvreme, Partizan je odlicno prosao, more sansi za Mancester, skoro nisam video ovoliko zicera za 20-tak minuta. Velika promaja pozadi, cini mi se izmedu Urosevica i Ostojica najkriticnije, a Scekic kao da ne postoji. Da je bilo5-6 prema jedan ne bi bilo cudo. Suma i Sadik ok, Natko los, Asano kao muva bez glave.

gropn III

svaki objektivni komentar treba pohvaliti ! svaka cast na komentaru

Mosquito

Partizan pokis'o. U Mancesteru pada kisa.

Vajs

Kako li ce tek da nas trpaju jaci Holandjani kada nas ovako puni United..

Sreta

Steta sto pratimo Zvezdu u evropi sa igrama..

gropn budala

Puni puni Puni :)))

Pera Detlic

55 minut, tek je 3:0. Kljucanje traje.

Kika

ORKESTAR SKORPIONI ZA VAS SAMO VECERAS BESPLATNO UZ KOLO PING PONG TIYERS..

Komedija sa partizankom.

Ovo je zato sto nisu navikli na Evropu. I navikli su na sudjenje u ling long ligi :)))

Bambi

Sjajna igra nestvarne sanse..United nam dade iz dve sanse tri gola..

muke bozije

Ocel biti penaltizan?

Dzo istina

Ponovo niti jedan sut u okvir gola Mancesteta. Savo bi trebao da objasni šta je igrao Šćekic ( svaki rekreativac iz balona bi mogao isto- sutni loptu samo da nije kod mene), zašto se Urosevic prepao kao da je posao na streljanje. I jos jedna činjenica koja boli je da prilikom prijema lopte svi igraci sem Sume odmah okrecu glavu i vracaju loptu u nazad. Ivanovic ulazi svez uzima tri lopte i sve tri daje igracu iza ledja, e pa to ne moze da bude slucajno, to je odraz neznanja. Sve u svemu ocekivali smo malo više. Ako ovako budemo igrali protiv AZ ne gine nam petarda!

haahahahhahhaha

hahahahahaha

Madjionicar

Da mi je samo znati koja je bila poenta vadjenja Natha iz igre u 60. minutu, a uvodjenje Tosica koji nam je bio samo jos jedan igrac manje na terenu pored Scekica. Covjek je bukvalno, ali bukvalno 90% lopti ili vratio unazad ili izgubio, Na kraju smo jos dobro i prosli na sta smo licili i kakve smo izmjene radili i u kojim momentima.

Lako je biti general posle bitke

Lose covek odigrao, dobro ga pokrili... Tosic ima iskustvo i usao je da popravi ako moze posebno sto je igrao na tom stadionu i ima iskustvo.

Madjionicar

Jeste, lako je biti general poslije bitke, ali Savo kad god nesto kombinuje – pogrijesi. Ispravi me ako grijesim. Zna se koja nam je postava najjaca. U napadu Sadik, odmah iza njega Suma, na krilima Asano i Tosic, dva zadnja vezna – Natho i Zdjelar, pozadi ovo sto je bilo juce. Kad istrcimo sa tom postavom, obicno igramo dobro. Eto, samo primjera radi, protiv tog istog Mancestera smo u Beogradu izgledali bas solidno upravo sa tom formacijom i tim igracima na terenu, ali sta Savo radi? Iz nekog razloga pretumbava cijeli tim, ostavlja na klupi Tosica, uvodi u igru Scekica, Sumu stavlja na krilo... Jeste, ponavljam, lako je biti general poslije bitke, ali zasto??? Sta mu je to trebalo? I u nasoj ligi kad god je nesto pokusao da promjeni, izgubili smo bodove. Postoji nesto, druze, sto se zove statistika, a statistika potvrdjuje ovo sto sam ti sad napisao. Ja sam za Savu, mislim da ima potencijal i uradio je dosta dobrih stvari za nas od odlaska Mirkovica, ali treba reci i kad pogrijesi.

Pigeon

Pa Natho je previse spor za ovu ekipu MU, po meni nije trebalo ni da pocinje. Ovo je bio mec za ratnike-nismo ih imali, osim dvojice, trojice, ali se i oni utope u sivilo. Za Tosica se slazem. On je karikatura nekadasnjeg igraca.- i ja to pisem vec celu sezonu.

Madjionicar

@Pigeon Mozda on i jeste previse spor, ali to se u Beogradu protiv ovog istog Mancestera i nije bas vidjelo tako da nisam bas siguran da si u pravu. Bilo kako bilo, jedan je od nasih najboljih igraca (ako ne i najbolji) i ako njega izvodis iz igre u 60. minutu, a gubis utakmicu, to znaci da si se bukvalno predao pola sata prije kraja utakmice. Tosic ako je vec morao da udje, onda je iz igre trebao da izadje Scekic, ali naravno, proradio je Balkanski mentalitet, prepao se covjek da ce nam Englezi uvaliti jos 3 gola. U svakom slucaju, prva zamjena mu je trebala biti Brezancic umjesto Urosevica. Urosevic koji je, to svi znamo, fenomenalan ovu sezonu i sa pravom starter na tom lijevom beku je juce iz nekog razloga bio toliko isprepadan igranjem na Old Trafordu da, ja mislim, da smo imali igraca manje po toj strani, da se razlika nebi primjetila. A Tosic jeste zreo za penziju. Ako se to ikad vidjelo, vidjelo se upravo juce. Savo ako imalo razmislja, u nastavku sezone ce to mjesto dati Fici.

Zuk

Kiksevi Miletica i Urosevica su doprineli ubedljivom porazu.Ipak Mancester je bolji taman za tri gola.Igrali smo otvoreno u gostima i nismo razocarali.Zvezda je igrala bunker na svom terenu i primila vise golova sto nije za pohvalu ni Partizanu ni Zvezdi.Videli smo gde smo u odnosu na evropski fudbal i ne treba da se zavaravamo.Mancesrer je krasila brza promena mesta, pravovremeno i tacno odigravanje gde mi sa ovim igracima ne mozemo da pariramo.

Madjionicar

Tebe mozda nisu, ali mene su razocarali i te kako. Onoliko se prepasti, pa sve nek si i na Old Trafordu? Pa mislim, sto Natho rece, ako ne mozes da podneses pritisak sto se bavis fudbalom? Svi su bili kriminalni sa izuzetkom stranaca i mozda da je tu jos dobro odigrao Zdjelar od nasih, odnosno Stojkovic koji sve iako mozda ni on nije branio nesto posebno, bar se nije prepao kao onaj Ostojic ili Urosevic koji samo sto lopta dodje do njih, odmah ju ispucavaju, a ne znaju ni sami gdje ju ispucavaju. Igrali smo danas na duge lopte 90% utakmice kao da smo mi Englezi, a ne Mancester. Nemas se sta rugati Zvezdi kad smo izgledali isto kao i oni u sve i jednoj utakmicu u kojoj su ih razbili u Ligi Sampiona sto ove godine, sto prosle godine – sramotili smo se svih 90 minuta.

@zuk

Na gol niste sutnuli centar niste presli...vama bi totenhem dao 8 komada

RS

Realno stanje srpskog fudbala,mozete se vi prepucavati ko je primio vise golova ili ko je gori Zvezda ili Partizan ali realno i jedni i drugi su katastrofa .

gropn III

objektivno, realno stanje i surova stvarnost ! Mancester, milioni, selekcija,tradicija .... sve je protiv naseg Partizana ! i sada bi naklakse bilo da vam se horski pridruzim i pocnem "pu, Savo, pu Celo, pu Vazuro, pu Vucelo ... " NECU ! ja Partizan volim NE zbog imena, funkcionera. uspeha, ili neuspeha, nego branim godine i godine ceptenja, sikiracije radosti koje sam prosao uz ovaj klub ! jasno je da smo mogli jos najmanje 3 da primimo ... ali igraci Partizana su igrali koliko su mogli ! i sada horski " uzeli su pare, slaba pojacanja, menadzeri ..." ma NE ZANIMA ME ! navijacu, bodricu, i strepeti za Partizan dok sam ziv! takav mi je bio otac, takva su mi deca ! To je deo TRADICIJE ! juce sam saznao da sam uzivo gledao JEDNU od 100 najboljih Evro meceva ikada (revans sa Kvins Parkom) ! za mene je to isto kao da sam dotakao Raj ! prema tome, crno beli GLAVU GORE ! " MI VOLIMO I BODRIMO, SAMO JEDAN KLUB NA SVETU CELOM ! I PEVAMO SVAKI DAN, SAMO NAPRED PARTIZAN" !

partizanovac

Napred!

Pigeon

Evro prolece nije nista dalje, nego sto je bilo i pre ove utakmice! Ovo su ocekivani rezultati. Druga je stvar sto mediji naduvavaju. Partizan je svoje prosuo na JNA i protiv MU i protiv AZ, uzevsi samo 1 bod i to je odmah bilo jasno da ce biti jako, jako tesko. Dobiti AZ da strani? Mozda i moze, ali ne sa ovakvim izdanjem...

Madjionicar

Nadam se i nadacu se do kraja, ali objektivno AZ je bolji (ja bih rekao, bolji i od Mancestera u ovom momentu) i nije nikako realno da ocekujemo tu pobjedu u Holandiji. Imali smo svoje sanse u Beogradu i protiv njih i protiv Engleza, nismo ih iskoristili i to je to. Sve u svemu, ja nisam razocaran igrama u Evropi ove sezone, ali jucerasnji poraz mi je bas pao tesko, ne zbog poraza nego zato sto nismo uopste igrali nego smo samo izbijali loptu naprijed i branili se cijelu utakmicu (kao Zvezda u LS). A onda smo jos zadnjih 10-15 minuta, kad su nam ljudi pustili malo da igramo i drzimo loptu u nogama, samo zadrzavali igru i kao da smo jedva cekali kad ce se utakmica zavrsiti da ne bi kojim slucajem primili jos 3 gola. 90% ovih igraca vise nece nikad imati priliku da igraju na Old Trafordu i ti cekas kad ce sudija da svira kraj?! Meni to nikako ne ide u glavu. Jedini je Suma letio terenom (mada nemam sta prigovoriti ni ostalim strancima) jer zna covjek da ga je sinoc gledao cijeli svijet.

nemam pojma

Koliko god pokušavali da izjednačite, 9 NIJE JEDNAKO 4! Kao što i TRI boda nije jednako 4 BODA. Partizan je zasluženo izgubio drugu utakmicu sa Mančesterom, ali PRVU NIJE. Gde mu nije sviran čist penal, a koji je sviran engleskoj ekipi. Znači, zasluženo bi bilo da je uzeo 1 bod iz ta dva susreta. Sa druge strane Totenhem, engleski klub manje slavnog imena od trostrukog prvaka Evrope, MU, rasturio je zasluženo zvezdu, RASTURIO, dao 9 golova a mogao još nekoliko. Partizan nije ponižen za razliku od komšija, koliko god pristrasni mediji pokušavali da pretstave drugačije. Drugo, AZ je klub koji vredi 30 mil. evra više od FKP. Ima igrače procenjene na 12 i 10 mil. evra, i bolja je ekipa od Partizana. Partizan nema šanse u Holandiji, radi se o mnogo bržoj, talentovanijoj ekipi, koja ogromnim koracima napreduje. Tako da je za Partizan uspeh svaki bod, pobeda protiv Astane, za još veći koeficijent i zarađen novac od UEFA.

Nije. Da se pobedi AZ u Hagu.

jug

Vidim ovde UTAPAJU TUGO ONI KOI U DVE UTAKMICE PRIMIŠE DEVET GOLOVA! Ej bre BRUKATE SRBIJU!