Почетна / Фудбал / Партизан

Млади Марковић и Закарић одвели Партизан у четвртфинале Купа Србије

Фудбалери Земуна и Партизана одмерили су снаге у дуелу осмине финала Купа Србије. Црно-бели су славили са 2:0

Земун - Партизан 0:2 (0:0)

Стрелци: 0:1 - Марковић у 50, 0:2 - Закарић у 88. минуту.

Градски стадион у Земуну. Гледалаца: 3.000. Судија: Момчило Марковић. Помоћници: Светозар Живин и Горан Станојевић. Жути картони: Лукић (Земун), Здјелар (Партизан).

ЗЕМУН: Милошевић, Милутиновић, Лукић, Цветковић, Трајковић, Тошески (од 56. Савић), Луковић, Кукуличић (од 69. Сомаев), Стојковић (од 84. Романовски), Вукадиновић, Мркаић. Тренер: Милош Крушчић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Н. Р. Милетић, Урошевић, Марковић, Валијенте, Здјелар, Пантић (од 77. Смиљанић), Закарић, Јанковић (од 90. Н. Г. Милетић), Николић, Рикардо (од 90+2. Ђерлек). Тренер: Зоран Мирковић.

Фудбалери Партизана победили су Земун са 2:0 головима младог Марковића и Закарића у мечу осмине финала Купа Србије.

Подсетимо, Парни ваљак је у претходне две сезоне освајао трофеј у најмасовнијем такмичењу.

У 50. минуту Пантић и Јанковић су сјајно комбиновали, после слободног ударца лопта је дошла до репрезентативца Црне Горе који је одлично центрирао, на петерцу је био штопер Марковић, снажно је шутирао и погодио за 1:0.

Пред сам крај меча, у 88. минуту, после корнера је лопта дошла до Закарића који је добро шутирао и матирао сјајног голмана Земунаца, Милошевића.

Најбољу прилику на мечу Земун је имао у 79. минуту када Мркаић није искористио кикс Владимира Стојковића. Нападач Земунаца погодио је пречку.

Ток утакмице:

Прво полувреме:

1. минут - Рикардо је оборен на левој страни на неких 25 метара од гола и досуђен је слободан ударац који је извео Пантић. После карамбола у казненом простору лопта је долазила три пута до играча Партизана који су шутирали, али су Земунци успели све то да изблокирају. Покушали су Рикардо, Милетић и Николић, али лопта није успела да прође кроз земунски бедем испред гола Милошевића.

9. минут - Први корнер на мечу. Јанковић је центрирао после паса Пантића, али је Трајковић послао лопту ван терена. Велику прилику имао је Парни ваљак, ударац из угла са леве стране извео је Пантић, на другој стативи био је десни бек Милетић који је окушао ударац, али није имао среће јер је Тошески лопту избацио са гол линије.

12. минут - Нова прилика за црно-беле. Николић је лепо пронашао Пантића, овај је шутирао, дефанзивци Земуна су то изблокирали, лопта је дошла до Јанковића који је опробао ударац, али и он је изблокиран, па су гости добили само други корнер после кога је ударац опробао Урошевић, али је био непрецизан.

16. минут - Лепа акција и сарадња Јанковића и Милетића, везиста Партизана је ушао у казнени простор, нагазио га је Трајковић, тражили су црно-бели пенал, али судија Марковић је остао нем. Јанковић је остао на земљи, држећи се за повређени зглоб, али је после кратке паузе наставио меч.

23. минут - Пантић је одузео лопту Лукићу, овај га је повукао са леђа и добио први жути картон на мечу.

25. минут - Домаћи тим дошао је до првог корнера, али није било већих узуђења пред голом Стојковића после центаршута са десне стране.

30. минут - Прелепа акција Николића и Рикарда коју није успео да заврши Јанковић. Вођа навале Партизана је лепо петом оставио лопту за Црногорца, али он није успео лепо да је захвати и домаћи дефанзивци су успели да отклоне опасност.

34. минут - Сјајна шанса за госте. Јанковић је добро центрирао, Урошевић се одлично убацио и покушао из прве, али голман домаћих Милошевић је фантастично реаговао и одбранио.

37. минут - Јанковић је центрирао из слободног ударца, Милетић је покушао главом, лопта је отишла поред гола.

39. минут - Нова добра интервенција Милошевића после шута Јанковића.

45. минут - Одличан контранапад Партизана после корнера Земуна, Рикардо је добро повукао, после чега је Пантић сјајно асистирао, у шанси се нашао Николић, али је Милошевић поново сјајно одбранио.

Друго полувреме:

46. минут - Одличан покушај Вукадиновића, лопта је отишла тик поред стативе.

50. минут - Прелепа акција и гол за госте! Пантић је додао до Јанковића, овај је одлично центрирао на петерац где је био млади Марковић који је матирао Милошевића.

56. минут - Прва измена на мечу, Савић је ушао у игру уместо Тошеског.

58. минут - Слободан ударац за црно-беле на 20-ак метара изборио је Јанковић, који га је потом лоше извео, а затим је уследио жути картон за Здјелара због повлачења.

60. минут - Савић је опробао ударац са дистанце, али није био прецизан.

62. минут - Одличан шут Пантића са 16 метара, лопта је ишла под пречку, али фантастични Милошевић је успео да је пошаље у корнер.

69. минут - Ван игре изашао је Кукуличић, на терен је ушао Сомаев.

72. минут - Каква шанса за госте! Никола Стојковић је изненадио Владимир Стојковића који је лоше интервенисао, на лопту је налетео Мркаић, боцнуо је лопту преко голмана Партизана, али на његову несрећу пречка је спасила црно-беле.

77. минут - Пантића је заменио Смиљанић.

78. минут - Шанса за Партизан после слободног ударца који је извео Јанковић, али Валијенте је направио фаул.

79. минут - Велика прилика за Земун, три пута су покушали домаћи из срца шеснаестерца, али блок црно-белих је био одличан и на крају је Урошевић избио лопту.

84. минут - Трећа измена у Земуну, Романовски је заменио Стојковића.

85. минут - Одличан шут Савића и још боља интервенција Владимира Стојковића

88. минут - После корнера за црно-беле лопта је дошла до Закарића, репрезентативац БиХ је одлично шутирао и погодио ближи угао гола Земуна за 2:0.

90. минут - Н. Г. Милетић је заменио Јанковића. Недуго затим Ђерлек је ушао уместо Рикарда.

КРАЈ МЕЧА!

Семафор осмине финала Купа Србије:
Земун – Партизан 0:2 (Марковић 50, Закарић 88)

Будућност (Д) – Раднички (Н) 1:4 (Стојковић 7, Дамјановић 11, Јовановић 17, 35, Мркић 29)

Спартак - Мачва 1:0 (Денковић 57)

Војводина - Синђелић (Б) 4:0 (Милојевић 50, Ђуричин 58, Ђурић 67, Гојков 76)

Борац – Напредак 0:4 (Ндиај 49, 79, Аливодић 74, Вукановић 76)

Чукарички – Младост (Л) 1:4 (М. Стевановић 65 - Павловић 8, 45+1, Тумбасевић 66, Јовановић 86)

14. новембра:

Јавор – Радник

Одложено:

Црвена звезда – ТСЦ
НАПОМЕНА: У случају нерешеног резултата одмах ће се приступити извођењу једанаестераца.
Утакмице четвртфинала играће се 13. марта 2019. Полуфинални мечеви су 17. априла и 15. маја. Финале је заказано за 30. мај.