Partizan u polufinalu Kupa, Ožegović i Miletić za tri minuta rešili Ivanjičane (VIDEO)

10

Partizan je u Ivanjici meč počeo sa istim timom kao za vikend na Banovom brdu kada je u Super ligi savladao Čukarički 2:0, a i sada je rezultat bio isti

Javor Partizan 0:2 (0:0)
Ivanjica - Stadion: Gradski. Gledalaca: 2.500. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd) i Milan Mihajlović (Beograd). Žuti kartoni: Amanović, Kornelius, Crnomarković, Karišik (Javor), Zdjelar, Ožegović, N. R. Miletić (Partizan). Strelci: 0:1 Ognjen Ožegović u 65, 0:2 Nemanja R. Miletić u 67. minutu.
JAVOR: Đogatović, Kornelius (od 55. Maričić), Crnomarković, Karišik, Dolmagić, Amanović, Đerić (od 76. Marković), Mrkaić, Panić, Krnić (od 60. Petković), Kolaković. Trener: Vlado Jagodić.
PARTIZAN: Stojković, N. G. Miletić, Marković, N. R. Miletić, Vulićević (od 54. Urošević), Zdjelar, Janković (od 70. Ivanović), Đerlek (od 46. Ilić), Pantić, Tavamba, Ožegović. Trener: Miroslav Đukić.

Crno-beli su prvi polufinalisti Kupa Srbije. Branilac pehara je u Ivanjici slavio golovima Ožegovića i N. R. Miletića.

Partizan je u Ivanjici meč počeo sa istim timom kao za vikend na Banovom brdu kada je u Super ligi savladao Čukarički 2:0.

Početnih 15 minuta ništa se bitno nije desilo na terenu u Ivanjici. Narednih deset takođe.

A, onda korner za crno-bele, gužva u petercu, loptu je špicom bocnuo mladi štoper Partizana Marković, ali se Đogatović nije dao iznenaditi.

U 37. minutu sa više od 30 metara probao je Marković, na pogrešnoj nozi uhvatio skamenjenog Đogatovića, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara pored stative na sreću Ivanjičana.

U 40. minutu brza rekontra Partizana, Kornelijus je dobio žuti pokušavajući da je spreči, ali je sudija pustio prednost, lopta je došla na levu stranu gde je utrčao bek Miletić, ali ga je u poslednji čas izblokirao Dolmagić.

Usledio je korner, posle njega pokušaj Tavambe iz gužve sa sedam metara, ali je i on izblokiran.

Na početku drugog poluvremena Saša Ilić zamenio je mladog Đerleka.

U 51. minutu Ivanjičani su namestili zicer Partizanu. Petljali su pred svojim kaznenim, dva puta izgubili loptu, na kraju je Pantić u srcu kaznenog proigrao samog Tavambu, on je matirao golmana Đogatovića, ali je iz praznog gola loptu izbio Karišik.

U tom napadu Tavamba je pao na Korneliusa, koji se žalio da mu se manta u glavi, pa ga je zamenio Maričić.

Kao i nedavno Čukarički u Super ligi, tako je Partizan brzopotezno rešio i Javor u Kupu. Za tri minuta.

Prvo je u 55. minutu sa desne strane centrirao Marković, na drugoj stativi bek Miletić je loptu udario glavom i vratio je na prvu gde se našao Ožegović i poslao je u mrežu - 0:1.

Dva minuta kasnije slična akcija, kombinacija Partizanovih štopera, Marković je centrirao sa desne strane, a Miletić utrčao na prvu stativu i glavom loptu skrenuo u mrežu - 0:2.

Prvu pravu šansu Javor je imao u 72. minutu, Mrkaić je izašao sam pred golmana Stojkovića iskosa sa leve strane, ali mu je reprezentativn čuvar mreže ušao u šut.

Pet minuta kasnije opet je Stojković sačuvao mrežu crno-belih. Dolmagić je sa dvadesetak metara gađao rašlje, ali je Vladimir loptu skrenuo do prečke.

Na centaršut Pantića probao je glavom Tavamba u 83. minutu, ali nije bio precizan sa osam metara.

Tri minuta kasnije sa skoro istog mesta, samo nogom, probao je Kamerunac, ali je Đogatović odbranio.

Semafor četvrtfinala Kupa Srbije:
Javor – Partizan 0:2 (Ožegović 65, N. R. Miletić 67)
Mačva – Crvena zvezda 0:0, jedanaestercima 5:4
Napredak – Čukarički 0:2 (Docić 32, )
Vojvodina – Mladost 0:1 (Trifunović 89)
Napomena: Polufinalne utakmice igraće se 18. aprila i 9. maja, finale je 23. maja.