Почетна / Фудбал / Партизан

Партизан пао без "испаљеног метка", Викторија у осмини финала Лиге Европе (ВИДЕО)

Партизан и Викторија у Плзењу одиграли реванш меч 1/16 финала Лиге Европе после кога је Србија остала без представника у Европи (у Београду 1:1, у Плзењу 2:0 за Чехе)
Викторија Плзењ Партизан 2:0 (0:0)
Плзењ - Стадион: Досан арена. Гледалаца: 8.300. Судија: Јакоб Кехлет (Данска). Помоћници: Ларс Хумелгард и Хејне Соренсен (Данска). Жути картони: Пантић, Тошић (Партизан). Стрелци: 1:0 Михаел Крменчик у 67, 2:0 Алеш Чермак у 90+4. минуту.
ПЛЗЕЊ: Хрушка, Резник, Хејда, Хубњик, Лимберски, Хорава, Хрошовски, Земан (од 72. Петржела), Копиц, Колар (од 86. Чермак), Крменчик (од 84. Хори). Тренер: Павел Врба.
ПАРТИЗАН: Стојковић, Урошевић, Oстојић, Н. Р. Милетић, Вулићевић, Јевтовић (од 65. Ожеговић), Здјелар, Јанковић (од 78. Сума), Тошић, Пантић, Тавамба. Тренер: Мирослав Ђукић.

Без "испаљеног метка" Партизан је пао у Чешкој, Викторија је славила 2:0 за пролаз у осмину финала Лиге Европе.

Пред реванш меч 1/16 финала Лиге Европе у Плзењу тренери Викторије и Партизана обавили су изменe у односу на београдски дуел (1:1).

Стратег Чеха Павел Врба је у везни ред уместо Петржеле ставио Земана, док је Мирослав Ђукић на позицију штопера после суспензије Митровића (добио црвени картон у Београду) уврстио опорављеног Бојана Остојића. Уместо Суме у тиму је Здјелар.

Није добро кренуо Партизан. После десетак минута стартног затишја уследиле су две одличне прилике за Викторију. Прво је после петљања на левој страни у одбрани црно-белима домаћин одузео лопту, ушли су играчи Викторије у казнени, нису успели играчи Партизана два пута да избију лопту, која је дошла на леву страну 14 метара од гола усамљеном Хоржави, он је гађао доњи леви угао Стојковићевог гола, али га је репрезентативац Србије прочитао и одбранио.

Није прошао ни минут опет је пукло на истој страни, лопта је убачена на прву стативу три метра од гола где је главом дочекао Копиц, добро шутирао, али је Стојковић парадом још једном сачувао мрежу.

Коначно је и Партизан припретио у 22. минуту, са 19 метара шутирао је Пантић, лопта је одскочила испред голмана Хрушке, али га није преварила, одбио је, а после му је помогла и одбрана.

Два минута касније пробао је Копиц на сличан начин, само је Стојковић био знатно сигурнији.

Зицер је у 25. минуту промашила Викторија. После корнера у скоку је највиши био Хубник, спустио је лопту главом на шест метара где је волеј ухватио неометани Коларж, на срећу црно-белих лопта је завршила метар изнад гола.

После корнера у 31. минуту пробао је Милетић главом са седам метара, али није био прецизан. До полувремена без шанси вредних помена.

Почетком другог полувремена Фортуна је сачувала Партизан. У 52. минуту по левој страни напали су домаћини, лопта је убачена на прву стативу, одакле је пребачена на другу где је сам био Резник, голман Стојковић је пробао да стигне, али гол је био небрањен, но Резник је промашио "немогуће".

Партизан је имао један покушај Пантића из даљине за двадесетак минута наставка, а гол му је био неопходан, па је тренер Ђукић извео везисту Јевтића и убацио нападача Ожеговића у 65. минуту.

И, уместо да гол да Партизан, за два минута Стојковић је вадио лопту из мреже. Са пола терена дубинску лопту је добио Крменчик, у пријему је надмудрио чувара Остојића, примио лопту у казненом, остао испред штопера Партизана и са десетак метара искоса лако матирао Стојковића - 1:0.

Неколико минута касније после слободног ударца и убачене лопте на петерац пробао је Урошевић главом, али је лопта отишла неколико метара поред стативе. Сличан, а непрецизан шут главом имали су и домаћи у 75. минуту.

Неприметног Јанковића у 78. минуту заменио је Сума, који је најопасније од свих црно-белих припретио голману Викторије, после убачене и избијене лопте у 82. минуту прихватио је лопту, па са 18 метара ухватио волеј, али је лопта завршила метар изнад пречке.

У финишу су сви црно-бели кренули у напад, па и голман Стојковић који је у 94. минуту на пола терена лоше избио лопту главом, дао је у ноге Петржели, који га је заобишао, гол је остао небрањен, играч Викторије је на седам метара пред празном мрежом нашао Чермака, који је само спровео у небрањен гол - 2:0.

Динамо Кијев – АЕК Атина 0:0, први меч 1:1
Лацио – Стеауа 5:1 (Имобиле 7, 43, 71, Бастос 35, Андерсон 51 - Јохере 82), први меч 0:1
Викториа Плзењ – Партизан 2:0 (Крменчик 67, Чермак 90+4), први меч 1:1
Лајпциг – Наполи 0:2 (Зјелински 33, Инсиње 86), први меч 3:1
Спортинг – Астана 3:3 (Дост 3, Фернандес 53, 63 - Томасов 37, Твумаси 80, Шомко 90+4), први меч 3:1
Виљареал – Лион 0:1 (Траоре 85), први меч 1:3
Зенит – Селтик 3:0 (Ивановић 8, Кузјајев 28, Кокорин 61), први меч 0:1
Милан – Лудогорец 1:0 (Борини 21), први меч 3:0
Арсенал – Остерсунд 1:2 (Колашинац 47 - Ајеш 22, Сема 23), први меч 3:0
Аталанта – Борусија Дортмунд 1:1 (Толои 11 - Шмелцер 83), први меч 2:3
Атлетик Билбао Спартак Москва 1:2 (Ечеита 57 - Адриано 44, Елгарехо 85), први меч 3:1
Брага – Марсељ 1:0 (Хорта 31), први меч 0:3
Салцбург – Реал Сосиједад 2:1 (Дабур 10, Бериша 74. једанаестерац - Навас 28), први меч 2:2