Станојевић у проблему са нападачима, али очекује добру игру против Чукаричког
Фудбалери Партизана играју у суботу од 16 часова на свом терену против Чукаричког, утакмицу 17. кола Супер лиге Србије

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић рекао је данас да има проблема са саставом пошто не може да рачуна на тројицу нападача, али да његова екипа игра добро у последње време и да мора да буде спремна на све у предстојећој утакмици против Чукаричког у Супер лиги Србије.
- Играмо у последње време добро, у добром смо расположењу. Имамо за противника изузетну екипу која је стабилна у горњем делу табеле и бори се за Европу. Биће неизвесна утакмица - рекао је Станојевић на конференцији за новинаре.
Фудбалери Партизана играју у суботу од 16 часова на свом терену против Чукаричког, утакмицу 17. кола Супер лиге Србије.
Станојевић не може да рачуна на тројицу нападача, пошто је Филип Холендер заражен корона вирусом, Жан Кристоф Бајбек још није спреман после повреде, док је повређен Лазар Марковић.
- То је проблем пошто су нам три нападача повређена. Бајбек се прикључио екипи и почео да тренира, видећемо када ће да буде спреман. Лазар није спреман. Три нападача су ван строја, ту смо мало у проблему, али ко год да игра није проблем, имамо увек решење - навео је Александар.
- Можете да имате пет, шест повређених играча, имамо велики фонд, него је проблем што је све на истој позицији. Стварно је то проблем, направили смо синхронизацију између њих, али прегураћемо ову годину некако - додао је тренер црно-белих.
Говорећи о Бајбеку, тренер је рекао да је Француз "здравствено на 90 одсто, али да је спремност релативна". Бајбек неће бити у конкуренцији за тим, али је Станојевић рекао да се нада да би нападач могао да буде спреман за дуел са Вождовцем у следећем колу.
Упитан о 19-годишњем Николи Штулићу, Станојевић је рекао да је он још млад, да мора да се докаже на тренингу и покаже да је спреман да носи игру Партизана у нападу.
Говорећи о Сејдуби Суми, Станојевић је подсетио је да је он имао незгодну повреду ока и навео да није сигуран да Гвинејац може да издржи већи део утакмице.
- Да се није десио Холендер знао бих тим, али још ћемо одлучити - додао је он.
Партизан је нанизао пет победа уз један примљен гол, а Станојевић је рекао да је задовољан.
- Било је битно да противници нису стварали шансе, а и мењали смо поједине играче. Прихватају полако оно што ја желим, стабилнији смо, не само последња четворка екипе него и остали.
Говорећи о предстојећој утакмици, Станојевић је рекао да добро познаје тренера Чукаричког Душана Ђорђевића, са којим је својевремено играо у Обилићу.
- Пратим његов рад, знам све о њему. Он уноси свој стил. Изузетно су конкретни, имају врло офанзивну и директну нападачку линију и лако долазе у последњих 20 метара од гола.
Чукарички је без пораза у последњих седам утакмица, а новинаре је занимало да Станојевић прокоментарише и то што на утакмици "брђана" голови постижу у другом полувремену.
- Волео бих да постигнемо у првом делу. Биће неизвесна и интензивна утакмица. Имаће и они шансе, морамо да будемо спремни на све. Они су директни и конкретни, могу да постигну гол у сваком тренутку. Ми смо у доброј форми, стабилни смо, видећемо.
После 16 кола Партизан је други на табели са 35 бодова, а Чукарички на четвртом месту има 29.