Познати полуфиналисти Купа пријатељства, Војводина на пенале елиминисала Звезду (ВИДЕО)

0

Млади фудбалери Партизана, Војводине, Динама и Сарајева пласирали су се данас у полуфинале Купа пријатељства на Златибору.

Први је у полуфинале прошао Партизан и то након велике борбе и победе од 1:0 против Олимпије.

Зелено-бели тим из Љубљане је одиграо вероватно своју најбољу утакмицу на турниру и дефинитивно је био бољи на терену у првом полувремену. Партизан се консолидовао у другом делу игре, кренуо да ствара шансе, а девет минута пре краја и да стигне до вођства. Центарфор Саво Арамбашић је спустио главом лопту саиграчу Игору Цветојевићу, а он је из непосредне близине закуцао лопту у мрежу противника.

Следећи четвртфинални меч био је велики градски дерби између Сарајева и Жељезничара. У једној отвореној утакмици са доста прилика на обе стране победу је однео актуелни шампион турнира Сарајево. Голове за бордо тим постигли су Хасанчић, Мулаосмановић и Шувалија, док је једини погодак за Жељу постигао Рамић.

Војводина се пласирала у полуфинале Купа пријатељства европских клубова пошто је бољим извођењем једанаестераца елиминисала Црвену звезду. Херој Новосађана поново је био голман Дражић који је одбранио ударац Кукоља у првој серији, док су сви играчи Војводине били прецизни са беле тачке.

Подсетимо, Дражић је већ одбранио један пенал на овом туниру и то у првом колу групне фазе у мечу против Будућности чиме је тада донео победу свом тиму.

У последњем мечу дана Динамо је оправдао улогу фаворита и елиминисао екипу Осијека резултатом 1:0. Једини гол на мечу постигао је Свржњак у 39. минуту.