Почетна / Фудбал / Остале лиге

Кадети Чукаричког ремизирали са вршњацима Зенита уз голеаду – 3:3

Кадети Зенита су гости Црвене звезде, са којом имају заједничког спонзора, компанију „Гаспромњефт”
Чукарички – Зенит 3:3 (0:2)
Помоћни терен ФК Црвена звезда. Гледалаца: 200. Стрелци: 0:1 – Фомијенко у 40, 0:2 – Жигангиров у 44. из једанаестерца, 0:3 – Кравченко у 50, 1:3 – Драгојловић у 73, 2:3 – Драгојловић у 86, 3:3 – Шаре у 90. минуту.
ЧУКАРИЧКИ: Кожул, Милановић, Кадијевић, Петковић, Николић, Вићевић, Ајдар, Лукић, Кежман, Гргић, Ђукић. Играли су још: Марковић, Колоцка, Драгојловић, Аћимовић, Јовановић, Вуковић, Шаре.
ЗЕНИТ: Кукушкин, Галкин, Дол, Козјарев, Хабиров, Жигангиров, Таран, Болдирев, Кузњецов, Кравченко, Фомијенко. Играли су још: Јогалдин, Прокопјев, Ерошенков, Коршунов.

У склопу турнеје у Београду млади тим из Санкт Петерсбурга искористио је прилику да одмери снаге са вршњацима Чукаричког. Био је то врло занимљив меч, са два различита полувремена, уз праведан реми на крају.

Ривали су били равноправни све до завршнице првог полувремена. Тада је руски тим искористио грешке одбрамбених играча Брђана, најпре је то учинио Фомијенко у 40. минуту, а потом је четири минута касније са беле тачке прецизан био Жигангиров.

Имали смо шанси у првом полувремену, у неким ситуацијама „два на један” наши играчи су били себични, покушавали су да индивидуално заврше акције, уместо да то учине колективном игром. Морали смо да одржимо „састанак” између два полувремена, да момци почну да раде оно што иначе вежбамо на тренинзима – казао је Душко Љубичић, тренер кадета Чукаричког.

Ни у наставку није добро кренуло по бело-црне. Већ у 50. минуту Зенит је стекао три гола вишка, и то после грубе грешке одбране Брђана, који су једну лопту испуцали само до Кравченка, а овај је лако решио ситуацију „један на један” са голманом Чукаричког.

Ипак, од тада српски тим је заиграо далеко боље, посебно после уласка момака са клупе. Екипу је са два гола покренуо крилни играч на проби из Рашке, Данило Драгојловић, који је погађао у 73. и 86. минуту.

Коначан резултат поставио је Шаре у последњим тренуцима сусрета. Код два од та три гола асистент је био Вуковић.

Нисам задовољан приступом, Руси су били далеко агилнији од нас, а то не би смело да се догоди, посебно кад играмо међународне утакмице. Што се тиче Драгојловића, момка који је на проби код нас, добио је шансу у другом полувремену, постигао два гола, био још једном у шанси. Показао је одређени таленат и квалитет, занимљив је играч, али треба да прође још неко време да дамо коначан суд – истакао је Љубичић.