Почетна / Фудбал / Остале лиге

Пази, Чука гази: Брђани после Партизана у гостима савладали и Звезду, Ракоњац одлучио дерби!

Бело-црни са Бановог брда се не шале, после лекције у гостима Партизану (7:2), изабраници Величка Каплановића заслужено су дошли до победе на терену браниоца трофеја
Црвена звезда – Чукарички 2:3 (0:2)
Стрелци: Бурмаз у 76. и Бакић (аутогол) у 76. за Црвену звезду, а Ракоњац у 14. и 82. и Величковић у 16. минуту за Чукарички.
Терен иза јужне трибине стадиона „Рајко Митић“. Гледалаца: 400. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Жути картони: Јовичић (Црвена звезда), Никчевић, Ракоњац, Игњатијевић, Радовановић (Чукарички).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Крстовић, Милисављевић (од 31. Милисављевић), Стајић (од 31. Јочић), Стојановић (од 73. Бурмаз), Савић, Јовичић, Ђорђевић, Стојанчић (од 31. Ајдиновић), Јовељић, Копусовић (од 88. Великић), Терзић.
ЧУКАРИЧКИ: Мићовић, Игњатовић, Рубежић, Бакић, Каменовић, Терзић, Фратровић, Величковић, Видосављевић, Никчевић (од 84. Радојичић), Ракоњац (од 84. Радовановић).

Црвена звезда се тргнула тек у другом полувремену, кад су ваљда задовољни постигнутим у првих 45 минута, гости препустили лопту ривалу.

Казна за повлачење уследила је преко стрелца Бурмаза у 76. минуту, убацио је лопту у мрежу после одличне интервенције голмана Мићовића и ударца Ђорђевића.

У истом минуту Звезда је изједначила аутоголом Бакића, а црвено-бели су могли и до потпуног преокрета, али су погодили пречку.

Коначан резултат постигнут је после класичног контранапада гостију, капитен Терзић повукао је са своје половине лопту и на 25 метара од гола видео Ракоњца како утрчава, упослио га после чега је уследила сурова егзекуција – 2:3.

После омладинаца Чукаричког, и кадети савладали Црвену звезду у гостима!
Црвена звезда – Чукарички 1:2 (0:2)
Стрелци: 0:1 – Баић у 15, 0:2 – Дрезгић у 32, 1:2 – Радуловић у 55. минуту. Помоћни терен стадиона “Рајко Митић”. Жути картон: Роган у 60. минуту. (Чукарички).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћопић, Максимовић, Пријовић, Матић, Лукић, Писар, Пантовић (од 73. Ђуричковић), Предув (од 46. Илић), Бабић, Елевен (од 46. Радуловић), Њамцуловић (од 66. Пилица).
ЧУКАРИЧКИ: Кожул, Роган, Кадијевић, Ћалић (од 80. Секулић), Дрезгић, Николић, Шаре (од 66. Стајковић), Јовановић, Бајић (од 87. Илић), Ергелаш (од 57. Аћимовић), Ђукић.
После омладинаца Чукаричког, на гостовању Црвеној звезди славили су и кадети на помоћном терену стадиона “Рајко Митић” – 2:1 (2:0).
Бољи почетак меча гости су наплатили поготком Баића у 15. минуту, а после корнера који је извео Ђукић, Дрезгић је удвостручио предност.
Црвено-бели су у наставку преузели иницијативу, а погодак Радуловића у 10. минуту наставка вратио је неизвесност у меч. До краја дуела Чукарички је сачувао предност, у великој мери захваљујући одбранама Кожула, те је освојио велика три бода.

Првих пола сата припало је потпуно гостима. Вођство Чукаричком донео је Ракоњац после ударца главом и употребљивог центаршута Игњатовића.

Два минута касније нови мат за Крстовића, уследио је после неспретне реакције одбрамбене линије црвено-белих што је искористио Величковић.