Два меча Звезде и Партизана у истом дану, црно-бели успешнији

5

У дербију будућих првотимаца гости из Хумске оставили бољи утисак и бацили на колена учесника на европској сцени

ОМЛАДИНСКА ЛИГА

Црвена звезда – Партизан 1:2 (1:1)

Стрелци: Бранковић у 45. за Црвену звезду, Штулић у 5. и Јовић у 63. минуту за Партизан.

Црно-бели одоше певајући са дербија на Маракани.

До прве промене резултата се чекало свега пет минута и том приликом су славили адути Партизана захваљујући поготку Штулића. Капитен „парног ваљка“ је након маестралне Влаховићеве асистенције, послао лопту у угао и Звезду у резултатски заостатак.

Црвено-бели су у 27. минуту пропустили прилику да анулирају заостатак и директним кривцем се може сма-трати Бачанин – са минималне раздаљине је необјашњиво промашио празну мрежу. Са друге стране, изабраници тренера Ненада Брновића су неколико минута касније погодили оквир гола, после ударца Штулића унутар казненог простора Звезде.

У великим утакмицама се велике прилике добијају ретко, а у 32. минуту се Бачанин други пут нашао у центру пажње - пропустио је шансу са ивице шеснаестерца. Тад је гостујући „кец“ лошом интервенцијом довео Бачанина у прилику да погоди небрањену мрежу до чега на његову радост није дошло услед пожртвоване интервенције Пурића.

У драматичној завршници првог полувремена, адут Звезде Бранковић се искупио поготком и поравнањем рачуна кад је одбрањену претњу саиграча сместио иза леђа Гочманца.

У 63. минуту Партизан је, услед Ћопићеве грешке приликом испуцавања, неочекивано дошао у прилику за контранапад, који је Јовић крунисао за коначних 1:2.

КАДЕТСКА ЛИГА

Црвена звезда – Партизан 2:2 (2:1)

Стрелци: Ракић у 7. и Видојевић у 21. за Црвену звезду, Јевремовић у 41. (пенал) и Николић у 88. за Партизан.

Звездин млађи састав, претежно са генерацијом 2005. имао је три бода у џепу, коцкао се и мало је недостајало да дерби на матинеу оде у тријумф црно-белих. Нерешено је, ипак, најобјективнији исход.

Ударац из угла извео је Стојановић, капитен гостију Стјепановић погодио је пречку, а други дефанзивац Николић, из близине, рутински поставио коначних 2:2. Ту није био крај драме, Маринковић није дозволио преокрет – прочитао је ударац Баждара по вештачкој подлози, лопта је ишла у леви доњи угао.

Kоментари (5)

Rale

Ocekivano.

Dr

Gledao sam mec,pre izjednacujuceg gola Zvezde nije sviran cist faul nad Partizanovim igracem,a posle vodjstva Partizana od 1 2 Zvezda nije imala ozbiljniju sansu a partizan je propustio 2 3 lepe sanse da iz kontre postigne i treci gol.

Bruno Zgaga

Nema tu šta više da se kaže.Pošto nam državni tim nema ni jednog igrača iz lige u Srbiji,Zvezda zauzima mesto vodje,pošto ima predsednika za vodju kluba,a Partizan sa velikom upravom,koja se češala kako za pare,tako i za privilegije,treba raspustiti i svesti novu upravu sa petoricu stručnih ljudi.

ercov

Musterije kao po obicaju.

RRR

Imaj obicaj da pogledas izmedju redova, raspitaj se.Cz igra sa dosta igraca koji su mladji, ne juri prvo mesto.