Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Сити окренуо Реал у Мадриду, Рамос искључен, Лион бољи од Јувентуса (ВИДЕО)

Лука Јовић играо је за Мадриђане од 84. минута, Де Брујне кључни човек са голом и асистенцијом

Газио је Сити у другом полувремену Мадриђане, који су се бранили избијали лопту са гол линије, бранио је Куртоа сјајно, а онда је у 60. минуту тим из Манчестера на средини направио две грешке, брза контра и Едерсона је матирао Иско.

Није клонуо Сити, а Рамос и Карвахал постали су трагичари. Прво је у петерцу кратак остао капитен, штопера Реала прелетела је лопта коју је Габријел Жезус главом сместио у мрежу за 1:1.

Онда је Карвахал у казненом беспотребно срушио Стерлинга, а Де брујне после асистенције уписао и гол у 83. минуту.

Могао је Сити и до 3:1, велика грешка Каземира, Габријел Жезус умакао је Рамосу који га је с леђа повукао руком на 16,5 метара. Није било пенала, али је капитен Реала добио црвени картон као последњи играч одбране.

Фудбалери Лиона победили су на свом терену екипу Јувентуса са 1:0. Једини гол на мечу постигао је Лука Тусар у 31. минуту након центаршута Oара с леве стране.

Лион је био много бољи ривал у првом полувремену, а поред гола имао је још две сјајне прилике, обе преко Карла Токо-Екамбија. Он је прво у 21. минуту погодио печку, а потом је у 41. минуту из одличне позиције послао лопту мало изнад пречке.

Јувентус је у наставку појачао притисак, имао је и добре прилике преко Паула Дибале и Гонзала Игуаина, али није успео да затресе мрежу домаћег тима.

Семафор осмине финала Лиге шампиона:

18. фебруар:

Атлетико Мадрид - Ливерпул 1:0 (Нигез 4), реванш 11. март

Борусија Дортмунд - ПСЖ 2:1 (Халанд 69, 77 - Нејмар 75), реванш 11. март

19. фебруар:

Аталанта - Валенсија 4:1 (Хатебер 16, 63, Иличић 42, Фројлер 57 - Черишев 66), реванш 10. март

Тотенхем - Лајпциг 0:1 (Вернер 58. једанаестерац), реванш 10. март

25. фебруар:

Челзи - Бајерн 0:3 (Гнабри 51, 54, Левандовски 76), реванш 18. март

Наполи - Барселона 1:1 (Мертенс 30 - Гризман 57), реванш 18. март

26. фебруар:

Олимпик Лион - Јувентус 1:0 (Тусар 31), реванш 17. март

Реал Мадрид - Манчестер Сити 1:2 (Иско 60 - Жезус 78, Де Брујне 83. једанаестерац), реванш 17. март