Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Ајакс и Интер у Лиги Европе, Зенит испао, Лион у осмини финала

Фудбалери Валенсије и Челзија пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, док ће Ајакс такмичење наставити у Лиги Европе

Валенсија је у, последњем колу Групе Х, победила у гостима Ајакс са 1:0, док је Челyи на свом терену био бољи од Лила са 2:1.

Победу Валенсији против Ајакса, којем је био потребан само бод за пролаз даље, донео је Родриго голом у 24. минуту. Тај погодак био је довољан шпанском клубу да такмичење у групи заврши на првом месту са 11 бодова.

Исти број бодова има и другопласирани Челyи, који је головима Тамија Абрахама у 19. и Сесара Аспиликуете у 35. минуту повео са 2:0 против Лила. Коначан резултат поставио је Лоик Реми у 78. минуту.

У осмину финала из Групе Ф прошли су Барселона и Борусија Дортмунд. Барселона је вечерас у гостима, у знатно измењеном саставу, победила Интер са 2:1, а истим резултатом славила је и Борусија против Славије Праг.

Шпански тим је први на табели Групе Ф са 14 бодова, Борусија је друга са десет, док је Интер трећи са седам освојених бодова. Славија је такмичење завршила на последњем месту са два бода.

Барселона је повела у 23. минуту голом Карлеса Переса, изједначио је Ромелу Лукаку у 44, а победу шпанском тиму донео је Асу Пати у 87. минуту.

Победу Борусији на вечерашњем меч донели су Џејдон Санчо и Јулијан Брандт, док је стрелац јединог поготка за Славију био Томаш Соучек.

Из Групе Г у осмину финала су прошли Лајпциг и Лион, док ће Бенфика у Лигу Европа. Бенфика је вечерас на свом терену победила Зенит са 3:0, док су Лион и Лајпциг одиграли нерешено 2:2.

Семафор последњег, шестог кола Е групе:
Салцбург – Ливерпул 0:2 (Кеита 57, Салах 58)
Наполи – Генк 4:0 (Милик 3, 26, 38. једанаестерац, Мертенс 75. једанаестерац)
Табела: Ливерпул 13 бодова, Наполи 12, Салцбург 7, Генк 1.
Семафор последњег, шестог кола Ф групе:
Интер – Барселона 1:2 (Лукаку 44 - Перез 23, Фати 87)
Дортмунд – Славија 2:1 (Санчо 10, Брандт 61 - Сучек 43)
Табела: Барселона 14, Дортмунд 10, Интер 7, Славија 2.
Семафор последњег, шестог кола Г групе:
Бенфика – Зенит 3:0 (Ћерви 47, Пици 58. једанаестерац, Азмун 79. аутогол)
Лион – Лајпциг 2:2 (Ауар 50, Депај 82 - Форсберг 9. једанаестерац, Вернер 33. једанаестерац)
Табела: Лајпциг 11, Лион 8, Бенфика и Зенит по 7.