Liverpul je u šestom kolu Grupe E u gostima pobedio Salcburg sa 2:0, dok je Napoli na svom terenu bio bolji od Genka sa 4:0.
Šampion Evrope je takmičenje u grupi E završio na prvom mestu sa 13 bodova, dok je Napoli drugi sa bodom manje.
Trećeplasirani Salcburg (sedam bodova) takmičenje će nastaviti u Ligi Evropa, dok je Genk takmičenje završio sa jednim osvojenim bodom.
Fudbaleri Liverpula i Salcburga odigrali su sjajno prvo poluvreme u kojem je sve viđeno osim golova. Salcburg je imao više udaraca ka golu „crvenih”, ali su napadi izabranika Jirgena Klopa bili opasniji.
Rezultat se nije menjao sve do 57. minuta kada je Nabi Keita pogodio glavom nakon dodavanja Sadia Manea, a samo 100 sekundi kasnije Mohamed Salah je potvrdio pobedu Liverpula sjajnim golom iz „mrtvog ugla”.
Napoli je pitanje pobednika na meču protiv Genka rešio posle prvog poluvremena pošto je Arkadijuš Milik tri puta pogađao mrežu gostiju, u trećem, 26. i 38. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Dris Mertens u 75. minutu iz penala. Žreb za nokaut fazu Lige šampiona i Lige Evropa je u ponedeljak, 16. decembra.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija SPORTSKOG ŽURNALA ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne - skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije „SPORTSKOG ŽURNALA“ kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. SPORTSKI ŽURNAL ONLINE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.