LUDNICA U ZAGREBU - Dinamo u nadoknadi ispustio 3:1 i prolaz među 16 najboljih (VIDEO)

2

Levandovski nezaustavljiv i protiv Olimpijakosa, na svim mečevima Bundeslige i Lige šampiona postizao je golove, Juventus sjajnim prodorom Koste u 93. minutu došao do pobede u Moskvi

Dinamo je vodio 3:1 u Zagrebu protiv direktnog rivala za osminu finala Šahtjora, a onda je u 93. minutu Moraes smanjio na 2:3, da bi Tete u 98. minutu sa penala izjednačio na 3:3. Pre toga je u kaznenom Dinama fauliran golman Šahtjora Pjatov, Teofilo ga je nokautirao laktom. VAR je presudio - penal. Oba tima su meč završila sa igračem manje.

Ove sezone Bajern je odigrao 18 takmičarskih utakmica, krenuo je Superkupom Nemačke 3. avgusta i poražen je 0:2 od Borusije iz Dortmunda. Od tada nezaustavljiv je Robert Levandovski.

Napadač reprezentacije Poljske iz redova Bavaraca za tim iz Minhena postizao je golove na svakom meču od tad, tačnije omanuo je samo 29. oktobra u Kupu Nemačke u pobedi u gostima nad Bohumom (2:1) kada je igrao samo drugo poluvreme.

Deset utakmica Bundeslige, četiri Lige šampiona, jedna prijateljska i jedna u Kupu Nemačke, na svim je davao bar jedan gol.

Presudio je Levandovski i Olimpijakosu na Alijanc areni, u 69. minutu na asistenciju Komana sa desne strane podmetnuo je nogu na petercu i iznenadio golmana ćušnuvši loptu uz prvu stativu za 1:0.

Konačnih 2:0 postigao je Ivan Perišić u 89. minutu, samo nekoliko sekundi pošto je ušao na teren.

U Moskvi poklon pobeda Staroj dami. Remzi je Juventus doveo u vođstvo kada je u 4. minutu šutirao sa više od 30 metara iz slobodnog udarca, a lopta je golmanu Giljermeu prošla kroz ruke i noge. Izjednačio je jedan od braće Mirančuk, Aleksej, glavom su prvo domaći pogodili stativu, a onda je Aleksej samo pritrčao i ćušnuo je u praznu mrežu sa dva metra.

Odluka je pala u trećem minutu nadoknade, dupli pas Koste i Iguaina petom, Kosta je predriblao nekoliko rivala na putu od dvadesetak metara, izbio sam po sredini pred Giljermea i savladao ga sa sedam metara.

Siti je poveo golom Sterlinga u Bergamu, na asistenciju Žezusa, a onda je Žuzus promašio penal u 43. minutu i kola su krenula nizbrdo za Građane. Izjednačio je Pašalić u 49, u 81. je isključen golman Bravo, koji je na poluvremenu zamenio Edersona. Do kraja meča na gol je stao bek Kajl Voker.

Real je sa tri gola Rodriga i dva Benzeme potopio Galatasaraj,

Semafor 4. kola Lige šampiona:

A grupa:

Real Madrid – Galatasaraj 6:0 (Rodrigo 4, 7, 90+2, Ramos 14. jedanaesterac, Benzema 45, 81)

PSŽ – Briž 1:0 (Ikardi 22)

B grupa:

Crvena zvezda – Totenhem 0:4 (Lo Selso 34, Hjung-min 57, 61, Eriksen 86)

Bajern – Olimpijakos 2:0 (Levandovski 69, Perišić 89)

C grupa:

Atalanta – Mančester Siti 1:1 (Pašalić 49 - Sterling 7)

Dinamo (Za) – Šahtjor 3:3 (Petković 25, Ivanušec 83, Ademi 89 - Patrik 13, Moraes 90+3, Tete 90+8. jedanaesterac)

D grupa:

Lokomotiva (Mo) – Juventus 1:2 (Al. Mirančuk 12 - Remzi 4, Kosta 90+3)

Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 2:1 (Tomas 41. autogol, Foland 55 - Morata 90+4)

E grupa:

Napoli – Salcburg 1:1 (Lozano 44 - Haland 11. jedanaesterac)

Liverpul – Genk 2:1 (Vijnaldum 14, Okslejd-Čembrlen 53 - Samata 41)

F grupa:

Barselona – Slavija (Pr) 0:0

Borusija Dortmund – Inter 3:2 (Hakimi 51, 77, Brant 64 - Martinez 5, Vesino 40)

G grupa:

Zenit Lajpcig 0:2 (Deme 45+5, Sabicer 63)

Lion – Benfika 3:1 (Andersen 4, Depaj 33, Traore 89 - Seferović 76)

H grupa:

Čelzi Ajaks 4:4 (Žoržinjo 5. jedanaesterac, 71. jedanaesterac, Azpilikueta 63, Džejms 74 - Abraham 2. autogol, Promes 20, Arizabalaga 35. autogol, van de Bek 55)

Valensija – Lil 4:1 (Pareho 66. jedanaesterac, Sumaoro 82. autogol, Kondogbia 84, Tores 90 - Osimhen 25)