Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Добра вест из Пиреја, Бајерн славио, Реал преживео, преокрети Ситија и Јувентуса

Очекивани резултати у трећем колу, петарде пукле у Лондону, Манчестеру и Брижу

Црвена звезда ће имати још једну прилику да се укључи у борбу за друго место у групи, у наредном колу уколико слави против Тотенхема.

Али, сада је далеко реалније причати о борби за трећу позицију, са братским Олимпијакосом. Црвено-бели из Пиреја одиграли су добар меч против Бајерна, постигли су два гола, недовољно бар за бод.

Грци су повели поготком Ел Арабија у 23. минуту, но Левандовски је врло брзо изједначио, свега 11 минута касније.

Пољак је у другом полувремену донео и предност Баварцима, нешто касније тријумф је, како се испоставило, обезбедио Толисо. Гол Гиљермеа само је пробудио наду домаћина.

Реал није имао много избора на тешком гостовању Галатасарају. Пресудио је један погодак, једини на мечу, онај Кроса из 18. минута. Лука Јовић је добио шансу у финишу, у игру је ушао у 82. минуту.

У истој групи ПСЖ је прегазио Бриж у гостима, уз два гола Икардија и хет-трик Ембапеа.

Аталанта је повела на гостовању Манчестер ситију, али је потом примила пет голова. И ту су погађала само два играча за фаворита, Агуера два, а Стерлинг три пута.

Преокрет је виђен и у Торину, где је Локомотива водила против Јувентуса, и то све до 77. минута. Али, тада је Дибала најпре изједначио, а потом два минута касније обезбедио и важна три бода.

Семафор трећег кола Лиге шампиона
А група:
Бриж – ПСЖ 0:5 (Икарди 7, 63, Ембапе 63, 79, 83)
Галатасарај – Реал 0:1 (Крос 18)
Табела: ПСЖ 9 бодова, Реал 4, Бриж 2, Галатасарај 1.
Б група:
Тотенхем – Црвена звезда 5:0 (Кејн 9, 73, Сон 16, 44, Ламела 57)
Олимпијакос – Бајерн 2:3 (Ел Араби 23, Гиљерме 79 – Левандовски 34, 62, Толисо 75)
Табела: Бајерн 9, Тотенхем 4, Црвена звезда 3, Олимпијакос 1.
Ц група:
Шахтјор – Динамо 2:2 (Конопљанка 16, Додо 75 – Олмо 26, Оршић 60. једанаестерац)
Манчестер сити – Аталанта 5:1 (Агуеро 34, 36. једанаестерац, Стерлинг 58, 64, 69 – Малиновски 28. једанаестерац)
Табела: Манчестер сити 9, Динамо и Шахтјор по 4, Аталанта без бодова.