Ајакс опет игра „тотални фудбал”, лудило на Енфилду у победи Редса, преокрет Барсе

0

Важне победе у гостима остварили Челзи и Лион, Зенит у „српском дербију” бољи од Бенфике

Ајакс је прошле године стао у полуфиналу, а не би било изненађење да и ове стигне прилично далеко.

Екипа Душана Тадића, који је на овом мечу одиграо професорски, очитала је лекцију Валенсији, која није била лоша, далеко до тога.

Испоставило се да је пресудни моменат био промашени пенал Пареха у 25. минуту за изједначење, претходно је пстрашан гол постигао Зијех.

У 38. минуту предност је дуплирао Промес, а на асистенцију Тадића погодио је у другом полувремену још и Ван де Бек. Валенсија је у међувремену погодила и две стативе...

У истој групи Челзи је у Лилу дошао до три злата вредна бода, којима је донекле анулирао пораз из Лондона од Валенсије у првом колу.

Страшан меч на „Енфилду”, иако је шампион Европе водио са 3:0 још у 36. минуту, головима Манеа, Робертсона и Салаха.

Салцбруг је показао класу, успео је чак да стигне до изједначења и то до 60. минутазакључно са голом Халанда. Ипак, пресудио је погодак Салаха девет минута касније.

Дерби дана игран је у Барселони, где је домаћи тим исчупао победу против Интера. Италијани су имали комотну ситуацију, с обзиром да их је још у трећем минуту Мартинез довео до предности.

Ипак, човек одлуке био је Луис Суарез. Уругвајац је најпре изједначио у 58. минуту, а потом донео и велики преокрет пет минута пре краја сусрета.

Бранислав Ивановић (одиграо цео меч) је са Зенитом славио важан тријумф против Бенфике, док је у истој групи Лајпциг на домаћем терену изгубио од Лиона.

Семафор другог кола Лиге шампиона
А група:
Реал – Бриж 2:2 (Рамос 55, Каземиро 85 – Денис 9, 39)
Галатасарај – ПСЖ 0:1 (Икарди 52)
Табела: ПСЖ 6 бодова, Бриж 2, Галатасарај и Реал по 1.
Б група:
Црвена звезда – Олимпијакос 3:1 (Вулић 63, Милуновић 87, Боаћи 90 – Семедо 37)
Тотенхем – Бајерн 2:7 (Сон 12, Кејн 61. једанаестерац – Кимих 15, Левандовски 45, 87, Гнабри 53, 55, 83, 88)
Табела: Бајерн 6, Црвена звезда 3, Олимпијакос и Тотенхем по 1.
Ц група:
Аталанта – Шахтјор 1:2 (Запата 28 – Мораеш 41, Соломон 90+5)
Манчестер сити – Динамо (З) 2:0 (Стерлинг 66, Фоден 90+5)
Табела: Манчестер сити 6, Динамо (З) и Шахтјор по 3, Аталанта без бодова.
Д група:
Јувентус – Леверкузен 3:0 (Игуаин 17, Бернардески 62, Роналдо 89)
Локомотива – Атлетико 0:2 (Жоао Феликс 48, Томас 58)
Табела: Атлетико и Јувентус по 4, Локомотива 3, Леверкузен без бодова.
Е група:
Генк – Наполи 0:0
Ливерпул – Салцбург 4:3 (Мане 9, Робертсон 25, Салах 36, 69 – Хванг Хи-Чан 39, Минамино 56, Халанд 60)
Табела: Наполи 4, Салцбург и Ливерпул по 3, Генк 1.