Ajaks opet igra „totalni fudbal”, ludilo na Enfildu u pobedi Redsa, preokret Barse

0

Važne pobede u gostima ostvarili Čelzi i Lion, Zenit u „srpskom derbiju” bolji od Benfike

Ajaks je prošle godine stao u polufinalu, a ne bi bilo iznenađenje da i ove stigne prilično daleko.

Ekipa Dušana Tadića, koji je na ovom meču odigrao profesorski, očitala je lekciju Valensiji, koja nije bila loša, daleko do toga.

Ispostavilo se da je presudni momenat bio promašeni penal Pareha u 25. minutu za izjednačenje, prethodno je pstrašan gol postigao Zijeh.

U 38. minutu prednost je duplirao Promes, a na asistenciju Tadića pogodio je u drugom poluvremenu još i Van de Bek. Valensija je u međuvremenu pogodila i dve stative...

U istoj grupi Čelzi je u Lilu došao do tri zlata vredna boda, kojima je donekle anulirao poraz iz Londona od Valensije u prvom kolu.

Strašan meč na „Enfildu”, iako je šampion Evrope vodio sa 3:0 još u 36. minutu, golovima Manea, Robertsona i Salaha.

Salcbrug je pokazao klasu, uspeo je čak da stigne do izjednačenja i to do 60. minutazaključno sa golom Halanda. Ipak, presudio je pogodak Salaha devet minuta kasnije.

Derbi dana igran je u Barseloni, gde je domaći tim isčupao pobedu protiv Intera. Italijani su imali komotnu situaciju, s obzirom da ih je još u trećem minutu Martinez doveo do prednosti.

Ipak, čovek odluke bio je Luis Suarez. Urugvajac je najpre izjednačio u 58. minutu, a potom doneo i veliki preokret pet minuta pre kraja susreta.

Branislav Ivanović (odigrao ceo meč) je sa Zenitom slavio važan trijumf protiv Benfike, dok je u istoj grupi Lajpcig na domaćem terenu izgubio od Liona.

Semafor drugog kola Lige šampiona
A grupa:
Real – Briž 2:2 (Ramos 55, Kazemiro 85 – Denis 9, 39)
Galatasaraj – PSŽ 0:1 (Ikardi 52)
Tabela: PSŽ 6 bodova, Briž 2, Galatasaraj i Real po 1.
B grupa:
Crvena zvezda – Olimpijakos 3:1 (Vulić 63, Milunović 87, Boaći 90 – Semedo 37)
Totenhem – Bajern 2:7 (Son 12, Kejn 61. jedanaesterac – Kimih 15, Levandovski 45, 87, Gnabri 53, 55, 83, 88)
Tabela: Bajern 6, Crvena zvezda 3, Olimpijakos i Totenhem po 1.
C grupa:
Atalanta – Šahtjor 1:2 (Zapata 28 – Moraeš 41, Solomon 90+5)
Mančester siti – Dinamo (Z) 2:0 (Sterling 66, Foden 90+5)
Tabela: Mančester siti 6, Dinamo (Z) i Šahtjor po 3, Atalanta bez bodova.
D grupa:
Juventus – Leverkuzen 3:0 (Iguain 17, Bernardeski 62, Ronaldo 89)
Lokomotiva – Atletiko 0:2 (Žoao Feliks 48, Tomas 58)
Tabela: Atletiko i Juventus po 4, Lokomotiva 3, Leverkuzen bez bodova.
E grupa:
Genk – Napoli 0:0
Liverpul – Salcburg 4:3 (Mane 9, Robertson 25, Salah 36, 69 – Hvang Hi-Čan 39, Minamino 56, Haland 60)
Tabela: Napoli 4, Salcburg i Liverpul po 3, Genk 1.